Polský distributor Cyberpunku 2077 požádal o bankrot. Společnost CDP, která byla původně založena jako součást developerského projektu CD Projekt, se v roce 2014 oddělila od vývojářů Zaklínače a v posledních letech se potýkala s finančními potížemi.

O potížích CDP se veřejně hovoří od ledna, když bylo několik z 30 zaměstnanců společnosti propuštěno v důsledku oznámení vývojářů z CD Projekt Red, že odloží vydání  Cyberpunk 2077 na září 2020.  Prodeje nejočekávanější hry tohoto roku byly pro CDP klíčové. 

CDP vznikl jako součást CD Projekt v roce 1994, tedy ještě dříve, než společnost začala vyrábět hry, začala je prodávat. Podle polského Puls Biznesu soudy rozhodli o zajištění majetku a jmenování dočasného dohledu nad společností. 

Může to mít vliv na Cyberpunk 2077?

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Je velmi nepravděpodobné, že by tato skutečnost měla jakýkoliv vliv na samotnou hru Cyberpunk 2077 a její plánované vydání v polovině září. CDP se před několika lety rozešlo s CD Projektem. Takže aktuálně musí CD Projekt RED najít nového distributora pro svou domovskou zemi, což nebude jistě představovat žádný problém, protože v Polsku sídlí minimálně další dvě velké distribuční společnosti.

Cyberpunk 2077 vychází na PC, PS4 a Xbox One 17. září.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno