Člen týmu SemiAccurate Charlie Demerjian před několika okamžiky zveřejnil článek, ve kterém tvrdí, že má přístup ke konkrétním informacím o hardwaru připravované herní konzole PlayStation 5.

PlayStation 5 by měl obsahovat APU složené z 8-Core Zen CPU a GPU na bázi Navi – obojí přizpůsobené, jako obvykle herním konzolím. O Navi toho zatím příliš nevíme, ale AMD již dříve spojila své jméno se “Scalability” a “Nextgen Memory”. Ta by mohla obsahovat paměti GDDR6, které nedávno poskytla společnost Samsung i Hynix.

Článek také tvrdí, že hardware bude navržen s ohledem na optimalizaci VR, což naznačuje, že Sony hodlá nadále budovat PlayStation VR.

Dodle Demerjianu bylo také vývojářům her odesláno velké množství vývojářských konzolí. To ho vedlo k spekulaci, že spuštění konzoly může být mnohem blíž, než se všichni domnívají a to tak blízko, že se dokonce nebojí tvrdit, že by konzole mohla vyjít tyto vánoce, nebo na začátku příštího roku.

Přečti si  Armor v Ratchet & Clank: Rift Apart nebude naštěstí jen kosmetický

My stále tvrdíme, že se nové konzole pravděpodobně dočkáme na vánoce 2019 a to i vzhledem k řadě herních titulů, které jsou pro PS4 ve vývoji.

Ovšem pokud budeme ještě chvilku spekulovat a necháme červíka dále hlodat, tak bychom si mohli říci, že vydání PlayStationu 5 o letošních vánocích nebo začátkem příštího roku v podstatě nic nebrání. Níže je několik důvodů proč by tomu tak mohlo být.

  1. Sony si patentovala zpětnou kompatibilitu s PS4, což by znamenalo, že i odsunuté tituly jako Days Gone by mohly vyjít rovnou pro PS5 a to bez větších úprav.
  2. Sony celosvětově snižuje ceny PlayStation VR, kdy se bude snažit maximálně vyprodat dosavadní zásobu, jelikož PS5 má být údajně VR Ready. Ve vzduchu tak visí i možnost PS VR 2.0
  3. V USA dosáhly 4K TV 50% podílu ve zbytku světa již více než 30% a SONY si nechce nechat ujet vlak a chce spotřebitelům k těmto panelům nabídnout odpovídající zábavu.
Přečti si  Mass Effect Legendary Edition dostane velký Day One patch, který vylepší výkon

Každopádně s přibývajícím časem se budou podobné informace jen množit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno