Po vydání  Star Wars Battlefront 2 se loot boxy dostaly pod palbu kritiky a to jak ze strany hráčů, médií, tak i ze strany politických činitelů.

Řada lidí si možná myslí,  že boj s loot boxy utichl, ale opak je pravdou a již se hráči začínají dočkávat prvních návrhů zákona, které se budou snažit loot boxy ve hrách řešit. Jedním z prvních je návrh zákona od demokratického senátora státu Washington Kevina Rankera.

Návrh zákona, který Ranker předložil, má několik bodů.

  • Prvním z nich je to, zda mají být loot boxy ve hrách označeny za hazard, či nikoliv.
  • Za druhé, zda se vůbec budou loot boxy zakoupené pomocí mikrotransakcí moci ve hrách nadále objevovat.
  • A za třetí, pokud budou loot boxy ve hrách povoleny, měl by účet rozhodnout, zda povolí, či nepovolí mladistvým hráčům jejich nákup.
Přečti si  Biomutant v nejnovějším traileru vzdává poctu Star Wars

Senátor také na konto Loot boxů uvedl:

“Pokud si rodiče uvědomí, jak je tato hra dravá a nebezpečná, nebudou je chtít mít pod vánočním stromem, nebudou chtít, aby se dostali k jejich dětem.”

Stát Washington bude muset o tomto návrhu zákona rozhodnout nejpozději do 1. prosince 2018. Do té doby je také možné, že bude moci být tento návrh dále upravován, či dokonce úplně  stažen. O jeho dalším vývoji rozhodnou až následující měsíce.

Bude zajímavé sledovat, jak se v nadcházejících měsících bude nadále rozvíjet celá kauza s loot boxy a jak to ovlivní hry jako  Star Wars Battlefront 2, Overwatch a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno