I když jsme sice zatím nedostali možnost vyzkoušet si na vlastní kůži nejnovější PS VR2, tak na internetu je již mnoho dojmů z tohoto nadcházejícího VR setu společnosti Sony.

Jedněmi z nich jsou i redaktoři z WCCFtech, následující dojmy tak nejsou naše vlastní.

WCCFtech uvádí, že balení, které je opět zaměřeno na ekologii a recyklovatelné materiály, obsahuje vše potřebné, tedy jak náhlavní soupravu, tak ovladače VR2 Sense. Po vybalení z krabice nevyžaduje PS VR2 téměř žádné úsilí k sestavení, než bude připraveno k zapojení a hraní. Kromě připojení náhlavní soupravy PlayStation VR2 do předního portu USB-C a první synchronizace obou ovladačů Sense pomocí velmi známého kabelu USB pro spárování je jediným dalším prvkem, který je třeba sestavit, připevnění náušníků na své místo. Ty stačí jednoduše nacvaknout do spodní části čelenky. To proto, kdybyste se rozhodli používat jiná sluchátka.

Přečti si  Vývojáři hry Frostpunk 2 představují vylepšený panel stromu nápadů a jeho čitelnost

PSVR2 1

Pro první nasazení a spuštění je třeba učinit tři kroky.

  1. Přitáhnout si headset na hlavě tak, aby co nejlépe držel
  2. Zapnout jej pomocí zapuštěného tlačítka v horní části základního displeje
  3. Použít volič v levém horním rohu PlayStation VR2, který umožňuje hráčům nastavit jejich perfektní PD (Pupillary Distance)

Vzhledem k tomu, že každý máme hlavu jinou, je třeba toto nastavení provádět vždy při změně uživatele, aby nedocházelo k rozmazanému zážitku a nepohodlí při hraní.

Jedním z příslušenství, které přineslo překvapivé zjištění je, že se perfektně hodí pro PS VR2, jsou bezdrátová sluchátka Sony PULSE 3D Wireless.

Z hlediska komfortu se zdá, že Sony dlouho pracovalo na tom, aby headset dobře padl na většinu velikostí hlav a velmi dobře obepíná a podpírá. Bonusem je, že VR headset má v silikonové objímce dostatek místa pro použití dioptrických brýlí.

Přečti si  Seznam pracovních pozic naznačuje, že se možná chystá vydání Gears of War pro PlayStation

Ovladače Sense, které nahradily ovladače PlayStation Move přináší řadu vylepšení, včetně designu, která můžete znát od Meta Quest 2. . Každý ovladač má pouze šest tlačítek a analogovou páku, takže neočekávejte, že budete moci používat tyto dva ovladače jen PS5. Jak se ukazuje, tak ovladače padnou do větších rukou velmi přirozeně, ale hráči s menšími ručkami mohou cítit jisté nepohodlí.

Celý článek si můžete prohlédnout v originále zde.

Více informací vám sdělíme, pokud budeme mít možnost si PS VR2 osobně osahat.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno