Cross-Play „beta“ pro PlayStation 4, ve které společnost Sony umožnila implementaci cross-play pouze hrstce vybraných her, je oficiálně ukončena.

Podpora funkčnosti cross-play postupuje na PS4 vpřed , což znamená, že jakékoli studio, které má zájem o cross-play u své hry, by nyní mělo mít povolení Sony k implementaci. Vzhledem k tomu, že společnost Sony dříve uvedla, že cross-play je otevřen všem vývojářům, je třeba ještě přesně vidět, jak se proces změnil – pokud vůbec.

Zprávy pocházejí z rozhovoru s  generálním ředitelem Sony Interactive Entertainment Jimem Ryanem  o PlayStation Now a budoucnosti cloudových služeb. Zprávy o cross-play a jeho tiché potvrzení, bylo nevyhnutelným krokem, vzhledem k tomu, jak je tato funkce nyní žádána a to i od samotných hráčů na PS4.

Přečti si  PlayStation oznamuje nové partnerství se službou Discord

Navíc neimplementování cross-play do systémů PlayStation by mohlo znamenat jisté riziko, zejména s příchodem PS5, i proto dělá Jim Ryan co může, aby toto riziko minimalizoval.

V současné době mají na PS4 cross-play následující tituly: Dauntless, Fortnite, Paladins, Realm Royale, Rocket League a Smite. Cross-play bude podporovat i nadcházející Call of Duty: Modern Warfare. A více než dvě desítky dalších her mají omezený cross-play mezi PS4 a PC.

A co vy, jste fanoušky cross-play nebo ne?

8 KOMENTÁŘE

 1. Croosplay jsem zatím nikdy nevyužil. Tak nějak mi uniká smysl. Například mám ps4 tím pádem hledám spoluhráče na ps4 skupinách logicky. Už vidím jak uživatel ps4 napíše do skupiny xboxu hledám spoluhráče, takový čočku by ta dostal že už by se tam nevrátil. To samé u PC, už to úplně čtu PC Master Race 60 FPS, nehraju s dinosaury atp. Většinou navrtate kámoše aby pořídil stejnou konzoli jako máte vy. Může se stát že kámoš přešel k jiné značce ale to nebude tolik případů dle mého.

  • A tady možná je ta zásadní chyba, podle nás jsme všichni hráči, a je každého věc jaký systém preferuje. Z pojmů PC, PlayStation a Xbox se stalo něco, co připomíná výru a “fanatismus”. Každý systém má své plusy a mínusy, zejména potom exkluzivní tituly. Ale v případě her třetích stran, které vycházejí na všechny tři platformy, nevidíme jediný problém, proč by majitelé každé z nich nemohli mezi sebou poměřit své síly.
   Mnohem více by hernímu světu prospělo, kdyby se všichni hráči spojili v boji za lepší hry.

  • Game Press bohužel je to tak. Tenhle nesmyslný boj ale jen tak neutichne. Spíše mi přijde že se prohlubuje a hráči zapomněli že jsou na stejné lodi akorát v jiných kajutach.

  • Game Press obávám se že tento čas už pominul. Hráči se rozdělili do skupin a do krve obhajují to své. Nejvíce mě na tom štve že absolutně nepřijímají jiné názory, pořád brečí jak tohle ne a tomhleto je na prd. Kdyby to byli děti budiž ale jsou to i dospělí jedinci. Je to celé na hlavu.

 2. No konečně v sony někdo dostal rozum a přestanou rozdělovat komunitu.. konečně budem moct hrát na čem chcem s kámošema na jiných platformách.. za mě velkej palec nahoru

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno