Sony potvrzuje, že nadcházejícím PlayStation VR2 nebude moci hrát původní hry PSVR.

PSVR2 nadále vypadá velmi slibně pokaždé, když o něm Sony odhalí další nové podrobnosti, ale zda bude či nebude zpětně kompatibilní s první VR soupravou, je otázka, která byla v tuto chvíli položena více než několikrát. Začátkem tohoto roku se Sony zdráhalo tuto záležitost komentovat, ale společnost nyní potvrdila, že připravovaný headset pro virtuální realitu nebude zpětně kompatibilní.

V nedávném podcastu zveřejněném na oficiálním PlayStation Blogu Hideaki Nishino potvrdil, že na PlayStation VR2 nebudou moci býtspouštěny hry, které byly vydány pro původní PSVR.

PSVR hry nejsou kompatibilní s PSVR2, protože PSVR 2 je navržen tak, aby poskytoval skutečně novou generaci VR zážitku,“ řekl Nishino. „PSVR2 má mnohem pokročilejší funkce, jako jsou zcela nové ovladače s haptickou zpětnou vazbou s adaptivními spouštěči, sledování zevnitř, sledování očí v náhlavní soupravě, 3D zvuk, to vše dohromady. To znamená, že vývoj [pro] PSVR2 vyžaduje zcela odlišný přístup než původní PSVR.

Vzhledem k významným rozdílům mezi hardwarem těchto dvou náhlavních souprav, od hlavních funkcí představených s PSVR2, které nebyly přítomny v originále, až po to, jak radikálně se liší i vstupní metody obou náhlavních souprav, nedostatečná zpětná kompatibilita není tak šokující, i když to bude jistě pro mnohé zklamání.

Fanoušci samozřejmě budou doufat, že nejlepší tituly původního PSVR, včetně takových jako Astro Bot Rescue Mission, Moss a další, se nakonec dočkají nativního startu také na PSVR2, ale vzhledem k současné situaci tyto hry nebudou hratelné na připravované virtuální realitě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno