Podaný patent popisuje ovládání uživatelského rozhraní pro brýle  brýle VR a AR pomocí gest. Pro možné PSVR2 by to byla velmi užitečná funkce.

I když nová generace brýlí PlayStation VR společnosti Sony, zatím nebyla oficiálně potvrzena, je velmi pravděpodobné, že na nich společnost intenzivně pracuje.

Některé možné patenty na „PSVR2“ se již objevily a nyní existují důkazy o tom, jak by mohlo být možné ovládat PSVR nové generace. Podle nového patentu by k tomu mohla být použita gesta, symboly a možnosti by mohly být aktivovány například zavřením ruky nebo listováním stránkami nabídky.

Jak to funguje: K rozpoznání pohybů je nutné umístit kamery. Taková operace má samozřejmě určité výhody, protože je přirozeně integrovaná a hráč nemusí „slepě“ ovládat ovladač.

Přečti si  Bethesda Game Studios pracuje na nové neohlášené hře

Patent se však neomezuje pouze na aplikace VR, ale lze jej také použít pro brýle AR (rozšířená realita) nebo jiný hardware, jako jsou notebooky nebo chytré telefony.

Stejně jako u jakéhokoli patentu není samozřejmě jisté, zda bude technologie použita v konečném produktu, ale ovládání uživatelského rozhraní gesty však vždy dává smysl.

PlayStation VR 2 zatím nebylo oficiálně oznámeno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno