Organizační výbor soutěže ujistil firmu Razer i e‑sportovce o hladkém průběhu her. Týmy oslavují vyvrcholení rok dlouhého snažení o uznání e‑sportu za medailový sport.

Razer™, vedoucí globální značka lifestyleových produktů pro hráče, spouští odpočet do začátku Her jihovýchodní Asie 2019. Půjde o mezinárodní sportovní událost, které se zúčastní jedenáct zemí, a zastřešuje ji Mezinárodní olympijský výbor. Bude to první soutěž, na které se budou výkony e‑sportovců oceňovat medailemi.

Sportovci ze zúčastněných zemí se za týden setkají na zahajovacím ceremoniálu Her na Filipínách, aby oslavili tento historický okamžik, kdy bude e‑sport poprvé uznán jako medailový sport. O první medaile se sportovci utkají ve hrách Mobile Legends: Bang Bang, Arena of Valor, Dota 2, Starcraft II, Tekken 7 a Hearthstone.

„Jde o velký milník jak pro e‑sport, tak pro Hry jihovýchodní Asie,“ říká Min‑Liang Tan, spoluzakladatel a výkonný ředitel firmy Razer. „To, že se e‑sport stal součástí Her, je klíčový krok směrem k jeho legitimizaci v pozici špičkového sportu. Jsme velice hrdí na to, jakou cestu už má za sebou, a budeme i nadále podporovat e‑sportovce po celém světě.“

Ujištění organizačního výboru ohledně pohodlí sportovců

Filipínský organizační výbor Her jihovýchodní Asie firmu Razer podrobně informuje o bezpečí a komfortu, který sportovcům zajistí. Probíralo se například to, jak negativně média ve spojení s Hrami mluví o zacházení se sportovci a organizaci sportovišť. Vyvstávají otázky o kvalitě ubytování, stravy a celkové životní úrovni, kterou zde mají sportovci k dispozici. Organizační výbor firmu Razer ujistil, že o e‑sportovce bude dobře postaráno a že místo konání soutěže, Filoil Flying V Centre, bude pro e‑sportovní klání vhodné a dobře vybavené.

Přečti si  Dungeons and Dragons: Dark Alliance bude k dispozici v Xbox Game Pass v den vydání

„Organizační výbor nás ujistil, že je pro ně nejvyšší prioritou vždy pohodlí sportovců. Přichystají pro ně optimální prostředí, ve kterém budou moct podávat ty nejlepší výkony,“ říká Tan. „Sportovci se zde vydávají po zcela nové cestě. Nebojují jen za svou zemi, ale i za legitimizaci tohoto sportu. Svou přítomností na Hrách jihovýchodní Asie budou motivovat nové talentované e‑sportovce, aby sešli z vyšlapané cesty a prosadili změnu v oblasti, na které jim záleží.“

Cesta za legitimizací e‑sportu

Firma Razer už přes deset let propaguje e‑sport všude na světě a jako jedna z prvních značek začala investovat, podporovat a sponzorovat e‑sportovní týmy a turnaje. Za tímto cílem vznikl také tým Razer, elitní skupina profesionálních hráčů, kteří se účastní turnajů po celém světě. Mezi jeho členy se řadí Evil Geniuses, mousesports, Team Alliance a další.

Jako oficiální partner Her jihovýchodní Asie 2019 spustil Razer rok dlouhou kampaň, jejímž cílem bylo povzbudit tuto oblast k podpoře e‑sportu. Delegace Razeru, vedená výkonným ředitelem Min‑Liang Tanem, se v roce 2018 několikrát setkala s organizačním výborem Her i Filipínským olympijským výborem a soustavně pracovala na začlenění e‑sportu do této sportovní události. A tyto snahy se v prosinci naplní.

Přečti si  Ratchet and Clank: Rift Apart vám na PS5 zabere 42 GB

Dobře připravení a dokonale vybavení

Razer vybaví sportovce vysoce kvalitními e‑sportovními periferiemi. Oficiální herní myší Her jihovýchodní Asie 2019 se stane nedávno vydaná lehká herní myš Razer Viper s optickými spínači, na jejímž vývoji úzce spolupracovali profesionální e‑sportovci. Razer také před turnajem zorganizoval řadu profesionálních výcvikových kurzů, aby zajistil, že budou všichni účastníci dobře připraveni a budou ze sebe moct vydat to nejlepší.

Singapurský tým (v popředí) trénuje proti thajskému týmu na výcvikovém kurzu, který firma Razer před Hrami jihovýchodní Asie zorganizovala v Singapuru 2. a 3. září 2019.

První z těchto kurzů proběhl letos v září v Singapuru a byl určen týmům z celého regionu, které soutěží ve hře Dota 2. Sportovce hrající za Singapur, Indonésii, Thajsko a Filipíny trénoval Sam „Bulba“ Sosale ze špičkového týmu Evil Geniuses.

A ve stejném duchu se nesl i druhý výcvikový kurz ve hře Tekken 7, kde se zase objevili sportovci z Indonésie, Filipín, Thajska a Malajsie. Tentokrát se do pozice trenéra postavil Kim „JDCR“ Hyunjin, jeden z nejúspěšnějších hráčů Tekkenu na světě.

Zahajovací ceremoniál Her jihovýchodní Asie 2019 se uskuteční 5. prosince 2019 na Filipínách v manilském Filoil Flying V Centre. Po něm nás čeká nabitý program rozehrávek, které vyvrcholí velkým finále 10. prosince.

Rozpis her i živé záznamy klíčových utkání budou dostupné na oficiálních stránkách e‑sportu na Hrách jihovýchodní Asie. Více informací najdete zde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno