Razer představil nový notebook Razer Blade 15 Studio Edition, mobilní pracovní stanici, která je navržená tak, aby vyhověla potřebám všech tvůrců, od zvukových inženýrů až po VFX umělce.

Toto mobilní studio je vybaveno nejnovějším 8jádrovým procesorem Intel® 10. generace a grafikou NVIDIA Quadro RTX™ 5000, které podtrhují a doplňují další technologie, například na míru kalibrovaný OLED dotykový displej s rozlišením 4K, čtečka SD karet s podporou UHS-III nebo napájecí konektor USB-C. Razer Blade 15 Studio Edition pod svým elegantním šedobílým šasi ukrývá perfektní kombinaci výkonnosti a funkčnosti.

Výkon je zajištěný

Uvnitř notebooku Blade 15 Studio Edition se nachází nový 8jádrový procesor Intel Core i7-10875H 10. generace, využívající technologii Intel® Thermal Velocity Boost, díky níž dosahuje frekvence až 5,1 GHz. Těchto osm jader a posílená taktovací frekvence se starají o to, aby aplikace náročné na CPU získaly všechen výkon, který potřebují.

Blade 15 Studio dále disponuje grafickou kartou NVIDIA Quadro RTX 5000, kterou ocení všichni tvůrci a techničtí profesionálové pracující s mnohapolygonovými 3D modely či komplexními VFX designy. Tato grafická karta se chlubí 16 GB GDDR6 paměti, s nimiž je možné tvořit i v několika aplikacích naráz, a také 48 RT jádry, které ještě vylepšují výkon ray tracingu v reálném čase. Díky tomu mohou tvůrci přistupovat ke své práci novými a neotřelými způsoby, aniž by jim bránila nedostačující technologie.

„Kdybych se ptal sám sebe před několika lety, jestli by se dal takovýto mnohokoncepční, počítačově animovaný projekt, jako je Battlesuit, vytvořit pouze na laptopu, pravděpodobně bych si odpověděl, že jsem zešílel,“ prohlásil režisér a producent krátkého snímku Battlesuit Hasraf ‚HaZ‘ Dulull. „Nástroje jako Unreal Engine, kterému grafická karta značky NVIDIA poskytuje na notebooku Blade ten nejvyšší výkon renderování, dnes umožňují filmařům, jako jsem já, posouvat hranice sci-fi příběhů bez omezení. Díky nim jsem měl možnost realizovat svou vizi naplno a bez ohledu na to, jak divoká představivost ji poháněla.“

Výkon je viditelný

Přečti si  Sezóna 9 Apex Legends přináší novou možnost hlášení hráčů za „smurfing“

Středobodem nového Blade 15 Studio je 15,6palcový dotykový OLED displej s 4K rozlišením, který přenáší uživatele svou čistotou obrazu a živými, bohatými barvami do jiných dimenzí. Obrazovka pokrývá 100 % barevného prostoru DCI-P3 a je na míru kalibrovaná tak, aby dosahovala naprosté přesnosti barev a nízké hodnoty Delta-E k zajištění konzistentních podmínek i při práci v různorodých prostředích. Displej nabízí ultranízkou 1ms odezvu, kterou ocení především tvůrci pracující s VFX nebo herní vývojáři. O odolnost se stará ochranné sklo značky Gorilla®, které zajišťuje, aby ani uživatelům využívajícím dotykovou obrazovku nic nebránilo v práci.

Výkon je všestranný

Šasi nového Blade 15 Studio Edition je navržené tak, aby bylo stejnou měrou spolehlivé a silné. Z toho důvodu je vyrobené z jednoho kusu hliníku a chráněné eloxovaným povrchem v šedobílé barvě „mercury white“. Výsledkem je sice tenký, ale přesto odolný design, který obstojí ve zkoušce času a odolá zátěži v rukou uživatelů milujících dobrodružství.

„V posledních několika měsících jsem pracoval na předchozím modelu Blade 15 Studio a dospěl jsem k závěru, že nejde jen o přístroj vhodný pro každodenní používání, ale skutečně ožívá ve chvíli, kdy potřebujete věci opravdu popostrčit,“ řekl generální ředitel společnosti RED Digital Cinema Jarred Land. „Teď se zdá, že nové Blade Studio je díky 8jádrovému procesoru ještě lepší a ANO! Nově je možné nabíjet přes USB-C/Thunderbolt.  Díky těmto modernizacím se z něj určitě v budoucnu stane můj hlavní laptop.“

Přečti si  Biomutant v nejnovějším traileru vzdává poctu Star Wars

Notebook Blade 15 Studio Edition je vybaven nejnovějšími možnostmi připojení, které každému tvůrci zjednoduší život. Příkladem může být čtečka SD karet s podporou UHS-III, Bluetooth 5.1 a napájecí konektor USB-C s Thunderboltem 3™. Konektory USB-C nyní umožňují nejen přenos dat a videí, ale navíc poskytují uživatelům notebooku mnohem větší flexibilitu. Ti nyní mají v případě nouze možnost využít pro nabíjení energeticky úsporný univerzální napájecí adaptér s USB-C kabelem.

Všechny notebooky Razer Blade 15 Studio Edition nabízí tvůrcům ty nejmodernější vizuální technologie a technologie pro zpracování dat, čímž jim vkládají do rukou nástroje, díky kterým mohou tvořit své životní dílo, kdekoliv jen budou chtít.

Dostupnost a cena

Výrobcem doporučená cena nového notebooku Razer Blade 15 Studio Edition bude začínat na 4 599,99 €. Na stránkách Razer.com a u vybraných prodejců v USA a Kanadě je dostupný již nyní. A brzy se objeví také u vybraných maloobchodních prodejců v Evropě, Číně, v Asijském Pacifiku a na Blízkém východě.

Více informací o Razer Blade 15 Studio Edition a dalších noteboocích z řady RTX Studio získáte na adrese razer.com/gaming-laptops/razer-blade-studio-edition

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno