Dell S3422DWG je 3440×1440 144Hz FreeSync UltraWide zakřivený herní monitor, který se snaží vyřešit otázku, zda potřebujete 34palcový herní monitor. Činí tak se solidními kredity, které zaujmou jak hráče, tak uživatele produktivních zařízení, kteří potřebují monitor se solidní kvalitou obrazu a dalšími doplňky pro profesionální tvůrce.

Mezi plynulými 360Hz displeji pro esport a superostrými 4K monitory se nachází sladké místo, které podle nás osloví většinu hráčů: 1440p při 144 Hz je to nejlepší z obou světů. Společnost Dell se tam se svým S3422DWG  34palcový ultraširokým herním monitorem, skvěle trefuje.

Zdroj: Dell

S3422DWG působí stejně jako mnoho dalších herních monitorů Dell nenápadně kancelářským dojmem s úzkým černým rámečkem. Monitor dostává veškerou potřebnou ergonomii, kterou byste u prémiového monitoru očekávali, provedení je v černé barvě bez jakýchkoli odrazových ploch.  Pod logem Dell na spodní části monitoru je nenápadný RGB doplněk modré světlo, svítící ze středu displeje na stojan. Stojan monitoru je robustní a umožňuje velký rozsah nastavení výšky, takže můžete mít displej přesně ve výšce očí, není však otočný a nabízí nastavení sklonu +/- 4°.

Zdroj: Dell

Zadní IO monitoru nabízí dva porty HDMI 2.0, ale pouze jeden konektor DisplayPort, což je méně než u některých konkurentů, ale nemělo by to mít vliv na většinu lidí, kteří monitor používají pouze s jedním počítačem. K dispozici máte také dva USB porty na zadní straně a dva porty na spodní straně rámečku, příjemný prvek, který na tak výhodném místě příliš mnoho monitorů nenabízí. Monitor nemá vestavěné reproduktory, ale má na spodní straně rámečku 3,5mm analogový výstup pro sluchátka, kdy hlasitost můžete ovládat pomocí displeje na obrazovce.

Zdroj: Dell

Ovládací prvky se nacházejí vpravo vzadu a sestávají se z tlačítka ve stylu joysticku, čtyř drobných tlačítek a přepínače napájení ve spodní části, který se při aktivaci rozsvítí. Tlačítka pevně cvakají a při procházení celého systému nabídek nikdy nechybují. Nad nimi na obrazovce vyskakují malé ikony označující jejich funkce. Čtyři tlačítka lze naprogramovat pro rychlý přístup ke spoustě funkcí, jako je jas/kontrast nebo výběr vstupu. Nabídka menu obsahuje běžná nastavení, kterou nabízí většina monitorů. K dispozici je více možností nastavení konfigurace HDR, než jiné monitory, které vás často uzamknou na jejich preferované HDR konfiguraci. Nepříjemné je, že monitor nenabízí více nastavení specifických pro hry jako některé jiné monitory, například chybí záměrné kříže což se již u prémiových monitoru stalo standardem.

Zdroj: Dell

Díky panelu VA se monitor Dell S3422DWG může pochlubit vysokým statickým kontrastním poměrem 3 000:1, který mu umožňuje vytvářet hlubokou černou. Kromě toho má široké 90% pokrytí barevného gamutu DCI-P3 pro bohaté a syté barvy. Panely VA jsou skvělé pro hry s temným obsahem. Nasvícení, jako jsou reflektory a oheň, skutečně vyniknou a barvy zůstávají po celou dobu výrazné a živé. Monitor má také silný špičkový jas 400 nitů, takže bude snadno bojovat s odlesky i ve zvláště světlých místnostech.  Monitoru Dell S3422DWG, vám díky rozlišení 3440 × 1440  poskytne dostatek místa na obrazovce i ostré detaily a text, aniž by bylo nutné jakékoli škálování. Rozlišení je o něco náročnější než QHD (2560 × 1440), ale je mnohem jednodušší než rozlišení 4K UHD a umožňuje udržet vysokou snímkovou frekvenci se slušným grafickým procesorem střední třídy. Ultrawide formát vám navíc poskytuje další horizontální prostor na obrazovce, který je užitečný zejména pro produktivitu a kancelářskou práci, stejně jako pro střih audia/videa, protože získáte širší pohled na časové osy. Pokračujeme-li dále, VA monitory nemají tak široké pozorovací úhly jako IPS displeje, takže v určitých úhlech jsou patrné drobné posuny v gamě a sytosti, ale je to zanedbatelné. Základní tvorbu obsahu zvládnete bez problémů, ale pokud potřebujete přesnost na profesionální úrovni, měli byste si raději pořídit monitor IPS.

Zdroj: Dell

Monitor Dell S3422DWG nabízí tři režimy doby odezvy pixelů: Fast, Super Fast and Extreme.. Při hraní Warzone a Battlefield na režim fast jsem nezpozoroval žádné do očí bijící rozmazání a duchy. Společnost Dell uvádí rychlost doby odezvy pixelů 2 ms  při použití možnosti „Extreme“ Tento režim však inverzní duchy způsobí. Proto doporučujeme pro dosažení nejlepšího výkonu používat režim Super Fast. Pokud se vaše obnovovací frekvence pohybuje kolem 60 Hz, zvolte raději režim Fast. Input – lag se pohybuje kolem 4 ms, což je vynikající výkon a pro oko nepostřehnutelný input lag. Monitor Dell S3422DWG také podporuje technologii AMD FreeSync Premium Pro pro variabilní obnovovací frekvenci (VRR) až 144 Hz. Jeho rozsah VRR je 48-144 Hz s podporou LFC, takže pod 47 snímků za sekundu se snímky násobí, aby nedocházelo k trhání. Dále model S3422DWG podporuje technologii MBR (Motion Blur Reduction), kterou společnost Dell označuje jako „MPRT“. Tato technologie využívá k redukci Motion Blur podsvícení, které snižuje jas, ale nemůže fungovat současně s VRR. K dispozici je také integrovaný filtr s nízkým obsahem modrého světla. Monitor Dell S3422DWG podporuje HDR (vysoký dynamický rozsah) a má certifikaci VESA DisplayHDR 400. Ve standardním režimu dosahuje monitor S3422DWG maximálního jasu 376 nitů, což by mělo stačit pro většinu místností. Jas HDR se podle očekávání pohyboval kolem 476 nitů – což je dost na to, aby se oproti režimu SDR zvýšil jas světel, ale na poměry HDR je to stále málo a absence lokálního stmívání znamená, že HDR neposkytne nijak zvlášť skvělý zážitek. Nicméně díky slušnému jasu, kontrastu a barevnému gamutu mohou některé scény HDR vypadat o něco lépe než SDR.

Zdroj: Dell

Pokud jste ještě nepřešli na ultraširokoúhlé hraní, dlužíte si to vyzkoušet. Přechod z poměru 16:9 na 21:9 je opravdu úžasný, protože díky dodatečnému prostoru na periferii získáte skutečně pohlcující, obklopující okno do herního světa. Málokdy narazím na hru, která by hraní ve 21:9 nepodporovala – i když v některých hrách se objeví scény 16:9 s černými pruhy, například Warzone nabízí menu v poměru 16:9 ale samotná hra již šlape ve 21:9.

Zdroj: Dell

Monitor S3422DWG považujeme za monitor pro produktivitu, který má ideální velikost, tvar a rozlišení pro jakékoli použití. Pracovní plocha systému Windows je velkorysá a díky zakřivení se zdá být téměř vyšší než plochá 32palcová obrazovka. Výsledkem je, že pracovní úkoly jsou s takovou výškou k dispozici potěšením. Nebudete muset zbytečně rolovat, protože se na obrazovku vejde celá stránka textového editoru nebo tabulky, přičemž písmo zůstane v čitelné velikosti. Můžete sedět ve vzdálenosti jednoho metru a přesto nebudete mít problém rozeznat i ty nejjemnější detaily na fotografiích nebo videu. Jako bonus jsou barvy příjemné pro veškerý obsah, i když nejsou striktně přesné. Celkově je Dell S3422DWG vynikající ultraširokoúhlý monitor pro hraní her, práci i každodenní použití.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno