Adaptovat díla H.P. Lovecrafta není lehkým úkonem a už vůbec ne, když se jedná o kreslenou formu vyprávění. U čtené literatury si totiž většina z nás vykreslí představu toho, co jak vypadá v naší mysli.  Převést tuto představu na papír ve formě grafické novely je opravdu složitý úkol. V této recenzi se podíváme na to, jak se to jak se to Japonskému kreslíři a scénáristovi Gó Tanabe podařilo.

Druhá kniha plynule navazuje na tu první, tedy kapitolou třináctou a záchrannou výpravou profesora Dyera  v doprovodu jeho pravé ruky Danforda. Ti se letecky pokoušejí najít jediného pohřešovaného člena druhé výpravy, pomocníka profesora Lakea, Gedneyho. Při nabrání úctyhodné výšky se jim však ukáže velmi nečekaná podívaná- obrovské staré město, napůl ponořené ve sněhu a poznačené zubem času.

I v této druhé knize se Gó Tanabe umělecky opravdu vyřádil. Studené „nic“ z předchozího dílu střídají košaté kresby detailů města, které opravdu vypadá, že se v něm kdysi žilo. Kým? Tvory, u kterých vše nasvědčuje tomu, že inteligencí předběhli i lidstvo samo.

Profesor Dayer a Danford se rozhodnou pod záminkou hledání Gedneyho jednu z úchvatně děsivých staveb prozkoumat. Krom ztraceného kolegy však nalézají mnohem více, celá historie „Prastarých“ je tam totiž vytesána do zdí. V knize po tomto objevu následují 3 kapitoly konkrétně popisující jejich vznik. Ač velmi zajímavé čtení, dost mě to vytrhlo z atmosféry, kterou Gó Tanabe tak pracně tvořil v první části knihy.

 

Každý normální člověk by se otočil na podpatku a vrátil tam, odkud je vítr přinesl už po nálezu tučňáků velikosti člověka. K nevoli Danforda však Dayer zdaleka normální není a ze čtenářského pohledu, díky bohu za to. Poslední část knihy, je prostě nejlepší. Odhaluje totiž temné tajemství, které se v záhadném městě skrývalo miliony let. Bez spoilerů řeknu jen…tekeli-li!

Oba díly této skvělé grafické novely doporučuji všem, kteří mají rádi horor umocněný mistrovskou kresbou. Zakoupit je můžete zde.

Počet stran: 336

Vazba: Tvrdá

Překlad: Vít Ulman

Kresba a scénář: Gó Tanabe

Nakladatelství CREW děkuji za poskytnutí knihy k recenzi.

PŘEHLED RECENZE
HODNOCENÍ
recenze-go-tanabe-v-horach-silenstvi-h-p-lovecrafta-kniha-druhaTato velmi věrná adaptace příběhu H.P. Lovecrafta je skvělým způsobem jak znovu prožít příběh původně psaný již před téměř 100 lety.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno