Revelations poprvé spatřil světlo světa již v roce 2012 na Nintendu 3DS, rok poté tento Resident Evil našel své místo na PC, PS3 a Xboxu 360.

Recenzovaná verze: PS4

Nyní jsme se ho dočkali i na konzole nové generace a titul je oznámený také pro Nintendo Switch. Obliba Remasterů u vývojářů v poslední době stoupá a my máme možnost vám ukázat, jak si tahle pět let stará hra vede v HD rozlišení.

Většina z příběhu se odehrává na palubě lodi Queen Zenobia, kde se vy, jakožto Jill Valentine utkáváte s řadou mutantů a podobné havěti. Velkou roli v příběhu hraje také teroristická skupina Veltro, která má všechny eskapády s mutací na svědomí a váš úkol je, jak jinak, než s nimi skoncovat. O příběhu se moc rozepisovat nebudu, je lepší ho zažít na vlastní kůži, i když nepatří zrovna k trhákům. Děj plynule přepíná mezi tři hratelné dvojice a každá má svoji příběhovou větev, která se ve finále střetne. Postavy nepatří k těm, které si zrovna zamilujete a Jill pravděpodobně přiroste k vašemu srdci nejvíc. Revelations se řadí mezi survival horory, ale víc než pár lekaček od tohoto titulu nečekejte, i když ponurá prostředí vesměs dokreslují hororovou atmosféru.

Přečti si  Abyste viděli veškerý obsah STALKER 2 budete k tomu potřebovat několik průchodů, říkají vývojáři

Hra je rozdělena na dvanáct epizod a v každé si zahrajete minimálně za dvě již zmíněné dvojice. Vždy hrajete za jednu postavu, ale ta druhá je spíše do počtu, takže nepočítejte s nějakou výraznou pomocí od vašeho parťáka. Jako v každém Resident Evilu máte většinu hry nedostatek munice a často se rozmýšlíte, jestli opravdu vystřelit nebo si náboj raději nechat na horší chvíli. Arzenál zbraní je poměrně rozsáhlý a máte možnost lehčího upgradu zbraně.

Co se grafiky týče, musím uznat, že si Capcom vyhrál se zpracováním postav, na druhou stranu okolnímu prostředí se mnoha změnám nedostalo. Když procházíte lodí, máte pocit, že hrajete hru na starší konzoli. Avšak zvuková stránka skvěle dokresluje hororovou atmosféru, navíc pokud hru hrajete ve sluchátkách, vnímáte každý krok vaší postavy a máte strach vyjít za roh, jestli tam na vás nečíhá nějaký oslizlý mutant.

Přečti si  Biomutant předvádí zajímavý boj a průzkum v otevřeném světě

Hra nabízí i Raid Mode, ve kterém můžete hrát kooperativně. Chopíte se jedné z postav a zabíjením mutantů si vyděláváte peníze na nové vybavení, bohužel tento mód vám nenabídne žádnou dlouhodobější zábavu.

Resident Evil Revelations nepatří zrovna k nejdelším hrám. Počítejte zhruba hodinu na jednu epizodu, tedy dvanáct hodin. Herní doba se může ovšem individuálně lišit podle toho, jestli budete chtít projít každý kousek nebo naopak hru proběhnete na jeden zátah.

Vývojáři: Capcom

Vydavatel: Capcom

Datum vydání: 29.8.2017

Cena digitální kopie: 549,- Kč

Velikost hry: 18.2GB

Platformy: PlayStation 4(Recenze), Xbox One

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno