Recenze: Zaklínač 3 Complete Edition – Mistrovské dílo na Switchi
Domů » Nintendo » Recenze: Zaklínač 3 Complete Edition – Mistrovské dílo na Switchi

Recenze: Zaklínač 3 Complete Edition – Mistrovské dílo na Switchi

16.10.2019
Publikoval:

Není pochyb o tom, že Zaklínač 3 se stal pomyslným měřítkem pro hodnocení her a že vývojáři z CD Projektu RED odvedli s touto hrou neskutečně skvělou práci. Nyní tento Master Piece vyšel také na hybridní konzoli Nintendo Switch. Jak, si Zaklínač vede v porovnání s jinými porty, vám prozradím v následujících řádcích.

Osobně se musím přiznat, že od chvíle, kdy byl port pro Nintendo Switch oficiálně oznámen mi vstávaly vlasy hrůzou a moje hlava ještě více zešedivěla a to do takové míry, že bych se mohl měřit se samotným Geraltem. Proč? Protože většina portů AAA her, které se na Switchi objevily, za moc nestálo a vývojáři přistupovali k mnoha kompromisům. Takže mé pochybnosti k přenesení tak ohromné hry jakou je právě Zaklínač 3, byly opravdu na místě.

Už na Gamescomu 2019 jsem měl díky společnosti Nintendo možnost zahrát si na Switchi relativně dlouhé demo, které na mě zanechalo nejlepší možný dojem, a já se začal těšit na plnou verzi hry. Jak vidno, tak Saber Interactive pod dohledem CD Projekt RED dokazují, že když se něčemu věnuje dostatek péče, tak to přeci jen jde.

Příběh hry asi netřeba rozebírat, všichni 100% víme o čem Zaklínač 3 je, pokud ne, tak okamžitě zasednout a bez odmlouvání zahrát! 70 hodinový hlavní příběh zaujme i bez potřeby znát předešlé dva díly, což je výhodou.

Přečtěte si  Kniha Cyberpunk 2077 poskytuje lepší pohled na mapu Night City

Kvalitou Switch portu jsem byl osobně ohromen, hra netrpí dlouhými načítacími časy, a i když je nutno počítat s horší grafikou a nižším rozlišením, jsou tyto kompromisy dělány se skutečným citem. V handheld módu běží hra v rozlišení 540p@30FPS, přičemž v Dokovací stanici si ji užijete v 720pv@30FPS. Osobně se mi verze v handheld módu líbila o něco více, možní i díky menší obrazovce, na níž tolik nevynikne graficky downgrade. Ale co, přeci jen jde o to mít možnost užít si tuto skvělou hru na cestách.

Co se výkonu hry týče, tak port je opravdu velmi zdařilý a hra si udržuje plynulých 30 FPS a to i při rychlé jízdě na koni, soubojích, či průjezdem městem, jako je Novigrad. Kupodivu se tu nekoná ani přílišné doskakování předmětů a krajiny, což také přispívá k plynulejšímu a příjemnějšímu hernímu zážitku, který si vychutnáte jak na cestách, tak i třeba s chřipkou v posteli.

Zaklínač 3 Complete Edtion edice nabízí základní hru, 16 DLC a dvě příběhové expanze Srdce z Kamene a O víně a krvi, to vše v balíku o 28.9 GB, takže doporučuji pořídit větší SD kartu. Příběhové Expanze navíc lze hrát samostatně bez nutnosti dokončení hlavního příběhu. A jako třešinkou na závěr je potom lokalizace v podobě CZ titulků.

Přečtěte si  Legendární fotbalista odstraněn z FIFA 20 za nacistický pozdrav

Vývojáři: Saber Interactive

Datum vydání: 15. 10. 2019

Česká lokalizace: Ano (titulky)

Platformy: Nintendo Switch

Celkové hodnocení
  • Kvalita Switch portu - 10/10
    10/10

Souhrn

Switch verze Zaklínače 3 je neuvěřitelně skvěle odvedenou prací a jedná se zatím o nejlepší port AAA titulu pro tuto konzoli. Vedle The Legend of Zelda: Breath of the Wild, se jedná zároveň o druhý nejlepší titul, který si v současné době můžete na Nintendo Switch zahrát.
+ kompletní hra včetně všech DLC
+ krátké načítací časy
+ stabilní frekvence snímků
+ velmi dobrá optimalizace
- rozmazanější obraz u větších soubojů

10/10
Hodnocení uživatelů: 0.0 ( hlasů)
Posílám
REKAPITULACE
Datum recenze:
Název:
Witcher 3 GOTY - Switch
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Další doporučené příspěvky
 
LIMITOVANÝ BUNDLE NINTENDO SWITCH + MARIO KART 8 DELUXE U VYBRANÝCH PRODEJCŮ K ZAKOUPENÍ JIŽ DNES

5. prosince 2019 – Nastartujte motor a sešlápněte pedál k zemi!...