Rockstar oficiálně potvrdil, že do příběhové části GTA V žádná DLC nedorazí, studio k tomu nevidí jediný důvod.

Zároveň však studio dodává, že to neznamená, že by nedělali příběhová DLC do dalších her. Řekl to designový ředitel Rockstar Imran Sarwar.

“Jako společnost milujeme singleplayerovky více než cokoliv a věříme v ně a to jak pro vyprávění příběhu tak i pro pocit ponoření se do světa. Multiplayerové hry v tomto singleplayerovkám nemohou konkurovat. GTA V hra byla v singleplayer mode absolutně masivní a velmi, velmi kompletní už při vydání. Byly to tři hry v jednom. Následně jsme dělali verze pro novou generaci, které nám vzali rok času, stejně GTA Online mělo hodně potenciálu, ale nakonec jsme zjistili jsme, že také bere mnoho zdrojů. K tomu se přidal i vývoj Red Dead II. Toto vše nakonec vyústilo v to, že jsme necítili, že by rozšíření singleplayeru GTA v byly možné, nebo třeba , můžeme je však udělat pro další projekty.

Nakonec, v Rockstar máme vždy problémy s možnostmi protože jsme perfekcionisté a vytváření obrovských komplexních her vyžaduje mnoho času a zdrojů. Ne všechno je vždy možné, ale stále máme rádi singleplayer hry s otevřeným světem víc než cokoliv. Nemyslím si, že byste mohli dělat hru jako GTA V, pokud byste neměli rádi hry pro jednoho hráče a nepokoušeli byste se rozšířit jejich možnosti! “

Ale proč jste se jako studio vlastně tak vyhýbali placeným DLC v GTA V?

“S GTA Online jsme se rozhodli dát hráčům přístup ke všem aktualizacím zdarma, protože drželi našich hráčů pohromadě a dovolili jim dělat vlastní rozhodnutí o tom, co chtějí od každé aktualizace av jakém pořadí. Každý má přístup ke všemu a nikdo není nucen platit paušální částku za položky, které nechce nebo nepotřebuje. Při GTA IV a Red Dead Redemption jsme se dali na DLC a bohužel v obou případech jsme rozdrobili publikum a zabili jsme hry mnohem rychleji, než mi zasloužil i. “

Není zcela jasné co tím přesně myslí, ale vyplývá z toho, že GTA Online je pro ně dostatečně výdělečné a obsah tvoří komunita nikoli studio. Zda tomu bude podobně s RDR 2 teprve uvidíme.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno