Není neobvyklé, že rodiče přihlašují své ratolesti do zájmových kroužků, sportovních klubů, nebo jim najímají osobní lektory a trenéry.

Nyní se však zdá, že se tato praxe rozšiřuje také do eSportové oblasti, protože rodiče začali najímat speciální trenéry, aby pomohli svým dětem zlepšovat se v populární battle royale hře Fortnite.

Vzhledem k nedávnému turnaji, kde se hrálo o 130.000 dolarů, není divu, že rodiče investují do takovýchto zájmů jejich dětí. A jak se zdá, tak se nejedná o nic složitého, protože trenéři se nachází na sociálních sítích, nebo smluvních stránkách jako jsou Gamer Sensei a Bidvine. Podle těch bylo již od začátku března najato více než 1.400 trenérů Fortnite.

Kolik si trenér za svou lekci účtuje, záleží jen na něm, ale běžná sazba se pohybuje kolem 15-20 dolarů za hodinu, přičemž v nabídce jsou i lektoři se sazbou 50 dolarů za 3 až 4 hodiny tréninku.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Samozřejmě, někteří rodiče si najímají také trenéry sami pro sebe, takže se mohou zlepšit a konkurovat svým dětem, jako Twitch streamer Adrian Luff ze San Macros v Texasu, který říká: “Bude hezké neumírat v prvních dvou minutách.

Řada rodičů také vidí potenciál ve streamování, kde si bere příklad z nejpopulárnějšího streamera jménem “Ninja”, který online vysíláním svého hraní Fortnite vydělává obrovskou sumu peněz. Není tak divu, že chtějí podporovat děti, které chtějí vyrůst v profesionální hráče. Navíc samotní rodiče uvádí, že se tato podpora příliš neliší od toho,  aby se jejich děti staly profesionálními sportovci.

Nedávná studie také naznačuje, že profesionální hráči mohou začít velmi brzy vydělávat více peněz než profesionální sportovci, protože herní průmysl, zejména eSports, je nejrychleji rostoucím zábavní průmyslem na světě. Tento růst podporuje rozsáhlé herní scény, které čerpají finance ze sponzorů, inzerentů a mediálních gigantů, jako jsou Coca-Cola, Red Bull a Samsung.

Co si o najímání videoherních trenérů myslíte? Dejte nám vědět v komentáři.

18 KOMENTÁŘE

  1. Si to přiznejme. Nejde o hru. Nejde o to, že rodiče chtějí v něčem podporovat své děti. Jde zase jen o to jedno. O prachy. Kdyby ta hra byla jen pro volný čas a ne pro vydělávání doláčů, tak po tom ani jeden z těch hamounských rodičů nevzdechne. Holt kapitalista se nezapře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno