HOAX: Propaganda stále frčí a k manipulování s lidmi se dá použít ledacos, klidně i obrázek ze hry, vždyť to přeci nikdo nepozná a hlavní je, že bude dlouhodobý nepřítel v očích veřejnosti zdiskreditován.

Tak by se dala krátce popsat situace, která se objevila na Twitteru a to rovnou třikrát a v různých jazycích.

Tweety sdělují toto: Ruské ministerstvo obrany říká, že ukazuje nevyvratitelný důkaz o tom, že USA skutečně spolupracuje s Islámským státem a že pokrývá bojové jednotky ISIS, aby obnovily své bojové schopnosti, přesunuly se a využily je k propagaci amerických zájmů na Blízkém východě.

To jsou velmi odvážná tvrzení a jejich součást a “nevyvratitelný důkaz” použili několik obrázků z traileru ke hře AC-130 Gunship Simulator s popisem “konvoj ISIS opouští Abu Kamal k hranici Sýrie a Iráku (9. listopad 9th, 2017)”.

Přečti si  Společnost Microsoft údajně nakoupila reklamní prostor pro Starfield na tento rok, říká zasvěcenec

Toto video bylo původně zveřejněno v roce 2015 a zobrazuje náhled vývoje simulátoru. Ruské ministerstvo obrany se však poněkud odlišuje a naznačuje, že obraz byl zachycen 9. listopadu 2017 a zobrazuje “automobilový konvoj ISIS, který opustil Abú Kamal na syrsko-irácké hranici”.

Je to vcelku úsměvná záležitost, ale je třeba si uvědomit, že k podobným propagandám nedošlo poprvé a některé země tyto metody používají k manipulaci svých občanů zcela běžně viz. Severní Korea.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno