Metro 2033 se během posledních několika let změnilo v populární franšízu, kdy vyšli další dva romány, vznikly tři herní adaptace a nyní se chystá i filmové zpracování.

Kultovní sci-román Dmitrije Glukhovského Metro 2033 získává filmovou adaptaci. Dle informací bude sám autor Dmitrij Glukhovsky spolupracovat s producenty z ruské společnosti TNT-Premier Studios Company, TV-3 Channel a Central Partnership Film Company, aby film přinesl publiku po celém světě.

Podrobnosti z oznámení jsou vcelku skoupé a tak prozatím nevíme nic o obsazení hlavních postav, či kdo bude snímek režírovat, tato oznámení by ovšem měla následovat ve velmi blízké budoucnosti. Dle dostupných informací se má film začít natáčet v roce 2020 a na filmových plátnech by se měl objevit v roce 2022.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Je zajímavé, že toto není poprvé, kdy se Glukhovsky pokusil uvést román na velká plátna. Jen loni v prosinci se první pokus zastavil, když autor řekl, že scénárista F. Scott Frazier chtěl nastavení  filmu “amerikanizovat“. Přemístění příběhu z moskevského metra do Washingtonu DC by způsobilo těžký přechod a tak se Glukhovsky rozhodl najít někoho jiného.

Naštěstí Glukhovsky našel skupinu ruských tvůrců, kteří budou mít pravděpodobně velký zájem pro zachování původního zasazení. Autor řekl, že jejich cílem je „vytvořit prvotřídní trhák a omráčit i ty, kteří si tuto trilogii přečetli a znají celým svým srdcem.

Abych je nezklamal, jsem připraven stát se tvůrčím producentem filmu a pomáhat s jeho vytvářením“.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

Film Metro 2033 bude mít premiéru v Rusku 1. ledna 2022.

5 KOMENTÁŘE

  1. Kurva!! Jestli jsem u neceho doufal v atmosfericky serial tak tady, do filmu je proste moc informaci. Kdyby se rusaci nesnazili vsemozne pretacet svou verzi Chernobylu tak ty prachy mohli vrazit sem a udelat z toho fenomen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno