Ex-PlayStation Boss  uvedl, že je velmi nepravděpodobné, že by first-party tituly společnosti Sony někdy vyšly na PC a konzolách současně.

V nedávném rozhovoru pro What’s Up PlayStation vyjádřil bývalý šéf PlayStation Worldwide Studios Shawn Layden své úvahy o možnosti vydávat first-party tituly Sony na PC současně s konzolemi. V rozhovoru prozradil, že současná strategie Sony takový přístup neumožňuje a zdá se vysoce nepravděpodobné, že by se to v budoucnu změnilo. Podívejte se na video níže.

Společnost Sony obvykle po chvíli na PC umístí své exkluzivní hry, pokud ano, tak s odstupem času, který je přesahuje rok. Toto je samozřejmě způsob, jak zvýšit hodnotu IP zvýšením jeho instalační základny a fanouškovské základny, což pak bude lákat více spotřebitelů k nákupu konzolí Sony, až bude další díl franšízy vydán výhradně pro její platformu.

Myšlenka jít na PC je taková, aspoň si stále myslím, že byste někdy viděli PlayStation vydat hru současně pro konzole a PC, ale víte, nikdy neříkej nikdy. Ovšem strategie, jak jsme ji vyvíjeli, když jsem tam byl, byla taková, že musíme jít tam, kde jsou noví potenciální zákazníci, “řekl Layden (přepsáno VGC ).

Musíme jít tam, kde jsou hráči, protože se rozhodli, že k námi sami od sebe nepřijdou.” A jaký je nejlepší způsob, jak se k nim dostat? Tak, že vezmeme jednu z našich nejprodávanějších her, která je už na trhu 18 nebo 24 měsíců a její prodeje stagnují. Proti této hře neexistuje na PC žádná konkurence, takže ji přivedete na tuto platformu a necháte PC hráče aby se rozhodli, zda nepřijít na PlayStation. Dovolte nechat jim ukázat, co vám chybí.

Zdá se, že tato strategie Sony funguje neuvěřitelně dobře, protože mnoho fanoušků nyní požaduje koupi PS5, aby po hraní her jako Horizon Zero Dawn nebo Days Gone na PC zažili nové díly a ochutnali i další skvělé franšízy napřklad od Naughty Dog. Layden samozřejmě naznačil, že se to může někdy v budoucnu změnit v závislosti na chování zákazníků – fanoušci by si ale prozatím neměli dělat příliš velké obavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno