Podle nové zprávy se zdá, že Sony pracuje na hardwarové revizi PS5. Nový model, který je plánován na fiskální rok 2023, bude údajně obsahovat odnímatelnou diskovou jednotku.

Nová zpráva naznačuje, že Sony možná plánuje vydání nové verze PS5. Podle zprávy Toma Hendersona se ve fiskálním roce 2023 chystá revize PS5 s novým šasi.

Konzole označovaná interně jako D šasi PlayStation 5 bude obsahovat vnitřní hardware, který je víceméně identický se současnou řadou konzolí PS5 v běžné verzi a PlayStation 5 Digital Edition.

Co však odlišuje nový model, je to, že bude obsahovat odnímatelnou diskovou jednotku. Disková jednotka se připojí ke konzoli prostřednictvím extra portu USB-C na zadní straně konzole. To v podstatě staví novou konzoli mezi PS5 a PS5 Digital Edition.

Přečti si  Concord Early Access Beta je pro předplatitele PS Plus zdarma, přednačítání začíná dnes na PS5

Podle zprávy bude nová verze PS5 k dispozici samostatně a také prostřednictvím balíčku včetně odnímatelné diskové jednotky. Diskovou jednotku bude možné zakoupit i samostatně. Zpráva také uvádí, že disková jednotka bude odpovídat estetickému stylu PS5, a protože je přenosná, lze ji také snadno skrýt.

I když společnost Sony k této záležitosti ještě neučinila žádná oficiální prohlášení, stojí za zmínku, že díky odnímatelné diskové jednotce bude nový model PS5 o něco štíhlejší než původní PS5. Za předpokladu, že nedojde k žádným dalším změnám v hardwaru nebo designu, můžeme očekávat, že tento nový model bude vypadat podobně jako PS5 Digital Edition.

Zpráva uvádí, že Sony plánuje velkou produkční sérii nové verze konzole v naději, že ve fiskálním roce 2023 vyrobí přibližně 18,5 milionů kusů. Původní modely PS5 zpomalí svou produkci na 12 milionů kusů, nakonec budou postupně vyřazeny ve prospěch nového modelu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno