Jednou z funkcí, se kterými konzole PlayStation 5 vyrazila při svém vydání do boje proti konkurenci, bylo anonymní hodnocení hráčů, tzv. accolades. Již od začátku měla tato služba mnoho kritiků a po několika měsících se jí nyní společnost Sony rozhodla zrušit.

Accolades měla být služba, která bude mezi hráče vnášet pozitivitu a odměňovat je za to, že se k ostatním hráčům chovají přátelsky. Anonymně jste mohli někomu, koho jste potkali v online světě, udělit jednu ze tří medailí (Helpful, Welcoming, or Good Sport). Vyšší smysl, než zvednutí nálady poté, co vám taková medaile přistane na účtu, v tom nehledejte. Žádné další bonusy plynoucí ze získávání accolades byly taktéž vodou na mlýn pro kritiky této služby.

Přečti si  Příběhový trailer k God of War: Ragnarok láká na opravdu masivní dobrodružství

Sony ukončení podpory odůvodňuje tím, že tuto službu téměř nikdo nepoužíval. Reakce hráčů, které zaplavily především Twitter, ale hovoří o opaku. Mnozí také Sony předpovídají to, že s tímto přístupem daleko nedojde ani jejich další služba PlayStation Stars.

Co si o celé situaci myslíte vy? Poslali jste někdy nějaký accolade vašemu spoluhráči? A kolik jich máte na účtu vy? 

Ačkoliv tedy služba Accolades nenaplnila očekávání Sony, tak zde vzniká zajímavý precedent. Ačkoliv byla služba neškodná a její jediný účel byl taktéž pozitivní, tak končí v zapomnění dějin. Škoda možná je, že se Sony nesnažilo službu nikterak vylepšovat ke spokojenosti hráčů a Accolades tak končí ve stejné podobě, jako tomu bylo u launche PlayStation 5.

Přečti si  Orlando Bloom se připojí k natáčení filmu Gran Turismo

Podpora systému Accolades skončí na začátku podzimu 2022. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno