Sony věří, že její nová virtuální realita může překonat svého předchůdce na trhu, což by znamenalo prodej přes 5 milionů kusů.

PlayStation VR2 bylo uvedeno na trh před několika týdny, a přestože je VR ze své podstaty stále velmi stále velmi specifickým, ale žádaným zařízením, Sony očekává, že její nová souprava bude značně úspěšná, ve skutečnosti více než ta předchozí.

Původní PlayStation VR, které bylo uvedena na trh v roce 2016, se za celou dobu své existence prodalo přes 5 milionů kusů a společnost Sony očekává, že její nástupce tato čísla překoná. Totéž uvedl výkonný náměstek prezidenta a finanční ředitel společnosti Sony Hiroki Totoki na nedávné konferenci Morgan Stanley Technology, Media & Telecom.

Přečti si  Hra GreedFall 2: The Dying World vstupuje do předběžného přístupu ve službě Steam 24. září

Jsme velmi rádi, že můžeme spustit VR2 na PS5,“ řekl. „VR1, jsme prodali přes pět milionů kusů a myslím, že máme dobrou šanci toto množství překonat s PlayStation VR2.“

Zajímavé je, že v lednu se objevily zprávy, které tvrdily, že kvůli nižším předobjednávkám pro PlayStation VR2, společnost Sony snížila odhady dodávek tohoto zařízení a nyní očekává, že do konce aktuálního fiskálního roku dodá 1,5 milionu kusů. (tj. do 31. března 2024). V reakci na to společnost vydala prohlášení, že nemá v plánu výrobu snižovat.

PlayStation VR2 se prodává za cenu 14.990 Kč, která byla mnohými považována za příliš vysokou, zatímco řada her, se kterou byla spuštěna, byla také kritizována za to, že neospravedlňuje cenu hardwaru.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno