Nintendo Switch se stalo po svém uvedení na trh velmi populární hybridní konzolí, která začala nabízet kromě her z dílen Nintenda také řadu AAA titulů od vývojářů třetích stran.

A teď se zdá, že jedna z největších her z dílny polského vývojářského studia CD Projekt Red, Zaklínač 3, by mohla být uvedena na tuto přenosnou konzoli. Alespoň, pokud budeme věřit úniku z francouzského velkoobchodu.

Hra se původně objevila na webu wtt.biz, kde ovšem byl termín vydání jen předběžně uveden na 31. prosinec 2019. Tento příspěvek vyvolal spekulaci, že CD Projekt Red vydá svou dosud největší hru i na Switch, což by byl opravdu znamenitý přírůstek do již tak zajímavé knihovny této konzole.

Přečti si  Valkyrie z Apex Legends je na holky, dokazují to hlasové linky a rozhovory

Nicméně šance, že hra bude opravdu na Switch vydána, jsou poměrně nízké, jelikož finální podoba této open-wolrd hry má opravdu velké nároky na grafiku i na úložný prostor. Vývojáři by tak museli přistoupit k opravdu razantním úpravám a hra by tak ztratila velmi mnoho ze své krásy, jen proto aby vyhovovala technickým specifikacím konzole. Vzpomeňme jen k jakým kompromisům museli přistoupit vývojáři, aby mohli na Switch přivést Wolfenstein II: The New Colossus a DOOM. 

Další možností jak dostat Zaklínače 3 na Switch by byl streaming hry, stejně jako v případ Resident Evil 7, který je takto dostupný pouze v Japonsku. To by však pravděpodobně znamenalo, že titul nebude dostupný pro západní publikum, neboť rychlosti internetu potřebné pro streamování her nejsou ve u nás ani ve Spojených státech snadno k dispozici a fanoušci, kteří se dokázali dostat k japonské verzi se setkali s množstvím problémů. 

Jak jsme již uvedli, tak šance na vydání Zaklínače 3 na Nintendo Switch nejsou příliš vysoké, avšak nepopíráme, že by to nebylo skvělé mít možnost zahrát si tento herní skvost i na cestách.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Zaklínač 3 je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One. 

5 KOMENTÁŘE

    • Nechci se nikoho zastávat, ale Miroslav Svoboda má v tomhle pravdu. Switch nemá na takovouhle rozsáhlou hru dostatek výkonu. Už před těmi třemi lety co Zaklínač 3 vyšel na PS4 a XOne, využíval jejich výkon na maximum a i tak byl obrovský problém s optimalizací. Na Switch by to museli hrozně osekat.

    • No, jednou se bavili ohledně Red Dead 3 a říkalo se, že na Switch to není proto, že bylo špatný načasování. O výkonu nebyla řeč. Takže je možný, že to na switch může vyjít

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno