Říká se, že nový VR headset od společnosti Sony bude bezdrátový, bude obsahovat systém sledování očí a další pokročilé technologie.

Patent odhaluje podrobnosti připravovaného PS VR headsetu. Ten má podle informací mít baterii, která nabídne životnost až 5 hodin, software pro sledování pohybu očí, rozlišení 2560×1440, obnovovací frekvenci 120Hz a zorné pole 220 stupňů, to vše za cenu 250 USD.

Nejnovější patent uvádí, že náhlavní souprava bude schopna zjistit, kde je hlava uživatele díky zrychlení a gyroskopickým senzorům zabudovaným do VR headsetu. Dalším aspektem náhlavní soupravy je Foveated Rendering, což zvyšuje věrnost grafiky, na kterou se hráč dívá, a zároveň snižuje rozlišení toho, na co se oči hráče nedívají. S těmito novými funkcemi může headset pracovat s konzistentní obnovovací frekvencí, kde si hráč může vychutnat přehrávání bez ohledu na to, jak dlouho hraje.

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

Co se týče sledování pohybu, tak tato funkce by měla snížit tzv. pohybovou nemoc, namáhání očí a headset by tak mohl být mnohem příjemnější pro nové hráče.

Pokud jde o datum vydání, spekuluje se, že by se headset mohl objevit na trhu na konci roku 2020 vedle nového PlayStationu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno