Spekulace hovoří o tom, že nový PlayStation VR bude bezdrátový a bude stát 250 dolarů
Domů » Hardware » Spekulace hovoří o tom, že nový PlayStation VR bude bezdrátový a bude stát 250 dolarů

Spekulace hovoří o tom, že nový PlayStation VR bude bezdrátový a bude stát 250 dolarů

Říká se, že nový VR headset od společnosti Sony bude bezdrátový, bude obsahovat systém sledování očí a další pokročilé technologie.

Patent odhaluje podrobnosti připravovaného PS VR headsetu. Ten má podle informací mít baterii, která nabídne životnost až 5 hodin, software pro sledování pohybu očí, rozlišení 2560×1440, obnovovací frekvenci 120Hz a zorné pole 220 stupňů, to vše za cenu 250 USD.

Nejnovější patent uvádí, že náhlavní souprava bude schopna zjistit, kde je hlava uživatele díky zrychlení a gyroskopickým senzorům zabudovaným do VR headsetu. Dalším aspektem náhlavní soupravy je Foveated Rendering, což zvyšuje věrnost grafiky, na kterou se hráč dívá, a zároveň snižuje rozlišení toho, na co se oči hráče nedívají. S těmito novými funkcemi může headset pracovat s konzistentní obnovovací frekvencí, kde si hráč může vychutnat přehrávání bez ohledu na to, jak dlouho hraje.

Přečtěte si  Nintendo oznámilo RingFit Adventure, Switch verzi Wii Fit

Co se týče sledování pohybu, tak tato funkce by měla snížit tzv. pohybovou nemoc, namáhání očí a headset by tak mohl být mnohem příjemnější pro nové hráče.

Pokud jde o datum vydání, spekuluje se, že by se headset mohl objevit na trhu na konci roku 2020 vedle nového PlayStationu.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut, který zažil zlatou éru gamingu, kdy dominoval skill a hry nebyly jen pro děcka, což se projevuje i na hodnocení dnešních her. Hraju na všem na čem se dá PC, PS4, Xbox One, Switch, mobil a občas i na nervy.

Přečtěte si  Destiny 2: Shadowkeep Roadmap vyobrazuje detailní kalendář nadcházejícího obsahu
1 komentář
  1. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
HyperX představuje Cloud Orbit a Cloud Orbit S, magnetoplanární sluchátka, která snímají pohyb hráče

Tato high-end herní sluchátka nabízí Audeze magnetoplanární cívky a Waves...