Vypadá to, že společnost 2K Games připravuje neohlášený remake jedné ze svých sérií. Jak už to v těchto případech bývá, fáma vznikla, když si MP1st všiml v životopise 3D umělce a animátora Motion Capture společnosti 2K Games na LinkedIn následujícího seznamu her.

  • Nová hra Mafia
  • Nová hra BioShock
  • Projekt Supermassive Games s kódovým označením Erebus (a zrušen)
  • Chystaný neoznámený remake

Už jsme věděli, že Hangar 13 (který nedávno vydal Top Spin 2K25) chystá nový díl série Mafia. Generální ředitel studia Roman Hladík to potvrdil v srpnu 2022, kdy série slavila dvacáté výročí:

„S radostí vám mohu potvrdit, že jsme začali pracovat na zcela novém projektu Mafia! I když je to až za několik let a nemůžeme se teď podělit o nic víc, jsme opravdu nadšení, že můžeme pokračovat v práci na této oblíbené sérii a bavit naše hráče novými příběhy.“

To samé samozřejmě platí i pro BioShock. Nový díl dystopické série stříleček z pohledu první osoby byl oznámen na konec roku 2019, a přesto Cloud Chamber stále zvyšuje nábor do projektu. Zajímavý je i třetí projekt. Společnost Supermassive Games ve spolupráci s 2K Games vytvořila hru The Quarry, která byla uvedena na trh v červnu 2022 s velmi pozitivním hodnocením (9/10) zde na Wccftech. Vypadá to, že připravovali další hru s kódovým označením Erebus; ta však byla nakonec zrušena, což může vysvětlovat masivní propouštění třetiny zaměstnanců studia před několika měsíci.

Přečti si  Star Wars Outlaws má "největší marketingovou kampaň pro hru Ubisoftu"

Novinkou dne je však neohlášený remake. Vzhledem k velkému portfoliu vydavatele je opravdu těžké vůbec odhadnout, co by to mohlo být. Uznávám, že to není žádná z jejich sportovních sérií, protože předělávat každoroční sportovní hru by opravdu nedávalo smysl.

Zbývají tedy především X-COM, Mafia, Civilization, Borderlands a BioShock. Mafia se však již dočkala remaku prvního dílu a remasteru druhého dílu. Remasterů se dočkal i BioShock v rámci kolekce trilogie. Možná, že další hra Borderlands od Gearboxu (o které se hovořilo, že bude představena na Summer Game Festu 2024, ale nakonec tam nebyla) je ve skutečnosti remakem prvního dílu? Ten se remasteru dočkal také.

Ať už je to jakkoli, je to něco dalšího, na co se můžeme od 2K Games těšit. O případných dalších zvěstech a únicích informací o projektu vás budeme informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno