PlayStation VR2 nedosáhlo takových úspěchů, v jaké společnost Sony doufala. Od svého uvedení na trh v únoru loňského roku se zařízení potácí v problémech s prodejem a všeobecnou přitažlivostí, a to nejen kvůli své ceně, ale také kvůli slabé podpoře softwaru od prvních i třetích stran.

Ve skutečnosti se zdá, že společnost Sony už z oblasti VR ustupuje.

Podle zprávy zveřejněné serverem Android Central společnost provedla „hluboké škrty“ v tom, kolik finančních prostředků investuje do vývoje her pro PS VR2. V současné době jsou údajně ve společnosti Sony interně vyvíjeny pouze dva tituly pro PS VR2. Pokud společnost skutečně snížila investice do VR tak výrazně, jak tvrdí zpráva, je více než pravděpodobné, že jsme se již možná dočkali konce jakékoli smysluplné podpory pro PS VR2, a to jen něco málo přes rok od začátku jejího životního cyklu.

Přečti si  Aktualizace systémového softwaru systému PS5 umožňuje pozvat hráče do Sessions pomocí URL odkazu

Společnost Sony se samozřejmě snažila udělat ze zařízení atraktivnější volbu pro potenciální uživatele i jinými způsoby. V srpnu například uvede na trh adaptér pro PS VR2, díky kterému bude kompatibilní s hrami pro PC a PC VR. Bude se prodávat za 59,99 USD.

V březnu letošního roku bylo oznámeno, že společnost Sony pozastavila výrobu PS VR2 ve snaze nejprve odstranit narůstající množství neprodaných kusů. Jak se situace kolem PS VR2 bude vyvíjet, pro vás nadále sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno