Společnost Sony se rozhodla uzavřít britské studio, které mělo vytvářet VR exkluzivní tituly a to ještě předtím , než stihlo vůbec nějakou vydat.

Navzdory nedávné zprávě o stavu průmyslu, která poskytuje pozitivní výhled na budoucnost VR, se zvýšeným zájmem o Oculus, se společnost Sony rozhodla uzavřít své studio v Manchesteru. Toto studio, které bylo vytvořeno za jediným účelem budování titulů VR již v roce 2015, připravovalo dosud neohlášenou hru.

Informace získané a potvrzené společností GamesIndustry.biz poznamenaly, že uzavření studia Sony Manchester bylo součástí strategie „zlepšování efektivity a provozní efektivity“. Není to poprvé, kdy společnost Sony uzavřela britské studio. Sony Manchester se tak připojilo k Guerilla Cambridge, které bylo uzavřeno v roce 2017 a Evolution Studios, které bylo uzavřeno v předchozím roce.

Přečti si  Ubisoft nyní bude označovat své vlastní hry „Ubisoft Originals“

Uzavřením studia se rozumí, že všichni zaměstnanci, kteří zde pracovali byli propuštěni.

Společnost Sony nadále provozuje ve Velké Británii dvě studia  první strany:

  • Media Molecule – umístěný v Guildfordu a zodpovědné za hry jako Litte Big Planet a Dreams
  • SIE London Studio – vyvíjející tituly Blood & Truth, VR Worlds a PlayStation Home

Zaměstnanci, kteří byli propuštěni však v současné době mají velkou šanci brzy najít nové uplatnění, jelikož další britská studia najímají nové zaměstnance. Patří mezi ně například Team 17 stojící za klasikou Worms, studioFabrik Games, které rovněž vytváří VR tituly.

Toto poslední uzavření vyvolává otázky o budoucnosti platformy. Pouze 10% ze 4 000+ respondentů ve zprávě o stavu GDC potvrdilo, že jejich budoucí tituly přijdou na platformu Sony VR, přičemž 39% potvrzuje, že Oculus Quest je pro ně nejpřitažlivější.

Údaje zveřejněné minulý měsíc na veletrhu CES 2020 potvrdily, že za posledních 12 měsíců se dostal na trh další milion jednotek PSVR, což představuje celkový obrat v hodnotě 5 milionů. Očekávali bychom, že se tím zvýší i přísun VR titulů.

Přečti si  Nová IP studia The Coalition bude údajně menší experimentální hrou

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno