Užívání drog ve Starfieldu je pro Austrálii považováno za příliš.

Starfield dostal v Austrálii hodnocení „Restricted“, což znamená, že hra byla považována za nevhodnou pro kohokoli mladšího 18 let. Existuje několik důvodů pro hodnocení, včetně hrubšího jazyka a silného násilí, ačkoli se zdá, že hlavním důvodem je „interaktivní užívání drog“, i když stojí za zmínku, že Austrálie je nechvalně známá tím, že je extrémně přísná ve svém systému hodnocení.

Starfield, kterého si poprvé všiml GameInfinitus, byl hodnocen 15. března a zaznamenal vysoký dopad užívání drog, něco, co bylo již dříve zahrnuto v mnoha titulech Bethesdy. Například Fallout 4 má k dispozici spoustu drog a hráči se mohou dokonce stát závislými, zatímco Skyrim zachází se Skoomou jako s omamnou látkou. Stojí za zmínku, že obě tyto hry jsou také v Austrálii klasifikovány jako „Restricted“ a jsou považovány za nevhodné pro osoby mladší 15 let, i když ne pro jejich užívání drog.

Přečti si  Respawn otevírá nové studia a plánuje podporovat Apex dalších 10-15 let

Starfield však není prvním příkladem, kdy se Bethesda dostala do problémů s australskou klasifikační radou. Když byl Fallout 3 poprvé uveden na trh, titul byl odmítnut hodnocením a jeho vydání v zemi bylo zakázáno kvůli zahrnutí užívání drog a tvrdilo, že realistické zobrazení herních „chemických látek“ bylo příliš blízké tomu, jaké jsou drogy v reálném životě.

Je zřejmé, že je těžké něco odhadnout z hromady hodnocení, i když je zajímavé vidět, že zahrnutí drog ve Starfieldu je mnohem větší než u některých jiných moderních titulů Bethesdy. Je možné, že by hra mohla obsahovat podrobnější způsob doručení než v předchozích titulech, zejména s ohledem na obavy představenstva z „interaktivního“ užívání drog, takže i zde můžeme být svědky situace, která připomíná Fallout 3.

Přečti si  Crime Boss: Rockay City je nyní k dispozici

Nebudeme však muset čekat příliš dlouho, než se dostaneme do vesmíru, protože Starfield startuje koncem tohoto roku s nedávno potvrzeným datem vydání 6. září. Ještě lepší je, že během léta uvidíme ještě více ze Starfieldu, protože Xbox oznámil, že 11. června dostane svou vlastní showcase.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno