Live streamingová platforma Twitch, která nabízí svým uživatelům streamovat a sledovat vysílání jiných lidí, nadále pokračuje ve svém růstu.

Služba je tak veliká, že dokonce má více diváků než Netflix a HBO, ovšem toto nejsou jediné dvě hlavní mediální společnosti, které Twitch překonává. Podle analytika Benjamina Schachtera z investičního bankovnictví a finančního servisu Macquarie Group se společnost Twitch podařilo překonat zpravodajské kanály CNN a MSNBC.

Údaje společnosti Macquarie potvrzují, že Twitch v lednu zaznamenal nový rekord, který dosáhl 962 000 souběžně sledujících diváků, což je v porovnání s lednem 2017 nárůst o 22% a ve srovnání s prosincem 2017 dokonce 26%.

Pro srovnání, MSNBC v průběhu roku 2017 zaznamenalo 885 000 denních diváků a CNN získalo 783 000 denních diváků.

Největší zásluhu na vysokém počtu diváků v loňském roce mají především hry Fortnite and PlayerUnknown’s Battlegrounds. Navíc Twitch nedávno podepsal dlouhodobý kontrakt s několika významnými Youtubery se širokou diváckou základnou, kteří budou na tuto platformu přinášet další množství pravidelného obsahu.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

Výše uvedená čísla se také velmi pozitivně projevují na růstu akcií společnosti Amazon, která tuto streamingovou platformu vlastní.  Amazon v roce 2014 koupil Twitch za téměř 1 miliardu dolarů a zdá se, že tento nákup se jim opravdu vyplatil.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno