Technické rozdíly mezi konzolemi PlayStation a Xbox jsou v dnešní době tak zanedbatelné, že podle bývalého šéfa PlayStationu by jedna standardní konzole přinesla hrám více užitku než současná válka platforem mezi Sony a Microsoftem.

Během panelu, který se konal v rámci IGN Live 2024 a týkal se toho, kde budeme v budoucnu hrát hry, se bývalý šéf PlayStationu Shawn Layden vyjádřil k válce platforem mezi Sony a Microsoftem s tím, že kdybychom se jí zbavili a měli jednu standardní domácí konzoli, hry by byly lepší. V současné době jsou technické rozdíly mezi PlayStation a Xboxem zanedbatelné, protože oba používají stejný hardware od AMD.

Xbox, PlayStation a špičkové PC jsou téměř na stejné úrovni, kdy jsou si při zachování všech podmínek téměř rovny. Bylo by lepší, kdybychom se dostali k jedné standardní technologii domácích konzolí, kterou bychom mohli sjednotit, a odstranit tak tuto válku platforem.“

Přečti si  Star Wars Outlaws představuje v novém gameplay videu stealth, boj na lodi a další prvky

Bývalý šéf PlayStationu se vyjádřil také k trhu s konzolemi, který se v současné době potýká s problémy, což však podle Laydena není nic nového. Celosvětová základna instalací v žádné z předchozích generací konzolí nikdy nepřekročila 250 milionů, jedinou výjimkou byla éra Wii, protože některý software, například Wii Fit, oslovil publikum, které obvykle hry nehraje. Tato čísla byla zjevně neudržitelná a instalační základna se vrátila k celkovým 250 milionům v každé další generaci. Zvýšené příjmy během pandemie navíc nepocházely z nových lidí, kteří by vstoupili do světa konzolových her.

Není to poprvé, co jsme v poslední době slyšeli, že hardware Sony a Xboxu je v podstatě stejný. Již v dubnu známý leaker AMD Kepler hovořil o tom, že všichni výrobci hardwaru konvergují k velmi podobným návrhům, a proto mezi CPU a GPU různých výrobců není téměř žádný rozdíl a optimalizace pro jednoho výrobce se v podstatě vztahuje na všechny ostatní. Vzhledem k tomu, že se Microsoft otevřel možnosti vydávat některé své tituly pro konzole PlayStation a Nintendo, je skutečně nutné se ptát, zda válka platforem v určitém okamžiku skutečně ustane, ačkoli Nintendo pravděpodobně v dohledné době z trhu s hardwarem neodejde, vzhledem k tomu, jak úspěšné jeho systémy nadále jsou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno