Tencent získává menšinový podíl v Bohemia Interactive
Domů » Doporučené » Tencent získává menšinový podíl v Bohemia Interactive

Tencent získává menšinový podíl v Bohemia Interactive

Čínská společnost Tencent získává menšinový podíl v tuzemském studiu Bohemia Interactive a nadále tak pokračuje v trendu investovat do řady herních studií.

Tencent si získal reputaci díky investicím do videoherních společností, neustálým nakupováním podílů například Riot Games, Epic Games, Quantic Dream a řady dalších velkých videoherních společností. Ačkoli to nebyl vždy populární krok ze strany spotřebitelů, vypadá to, že Tencent ve svém úsilí nijak nezpomaluje, protože společnost nyní získala menšinový podíl v Bohemia Interactive.

Společnost Bohemia Interactive zveřejnila informace v tiskové zprávě a ujistila fanoušky, že bude i nadále „fungovat nezávisle“.  Společnost podle všeho doufá, že na čínský trh přinese svoji nadcházející platformu pro vytváření her na PC / mobilní zařízení Ylands, na čemž bude spolupracovat se společností Tencent. Společnost Bohemia Interactive však nezveřejnila přesné detaily investiční smlouvy.

Přečtěte si  Destiny 2 – Trials of Osiris je opět kvůli problémům vypnuto

Generální ředitel Bohemia Interactive Marek Španěl uvedl, že společnost je nadšená, že „prohloubí svůj vztah s Tencentem“ a že se těší na práci na „současných i budoucích generacích her s podporou silného partnera, který nás zná pro mnoho let a chápe náš jedinečný přístup k online hrám.

Vzhledem k tomu, že o samotné dohodě je známo jen velmi málo, je těžké odhadnout, jak budou fanoušci na tuto investici reagovat. Někteří obvinili Tencent ze získávání uživatelských dat, což obvinilo vnímání společnosti v USA, ale je velmi těžké říci, zda jsou tato obvinění pravdivá.

Přečtěte si  Objeví se Miles Morales ve filmu Spider-Man: No Way Home? Easter Egg naznačuje, že ano

Tencent je v současné době obří společností, která má v současné době vliv v mnoha dalších společnostech. Tencent se v posledních týdnech snaží dosáhnout ocenění v hodnotě 1 bilionu dolarů, což by jej označilo za jednu z největších společností na světě a v celkovém ocenění přímo konkuruje společnostem jako Amazon a Apple.

Co si o investici do Bohemia Interactive myslíte vy? Může to mít pozitivní vliv na studio nebo tomu může být naopak? Dejte nám vědět v komentáři. 

Zdroj :
GameRant

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
V Hogwarts Legacy pravděpodobně Brumbál nebude

Je nepravděpodobné, že Brumbál bude zahrnut do kouzelnického RPG Hogwarts...