Společnost MSI přichází na trh s novinkou v podobě počítače AM241 Series v konstrukci All-in-One, V provedení výhodném pro uživatele, kteří nefandí notebookům a současně chtějí šetřit místo na stole. Jedná se o kompromisní variantu pro náročnou práci i slušnou porci multimediální zábavy.

 

Stolní počítač, nebo notebook? Toť palčivá otázka leckterého uživatele. Kompromisním řešením může být AIO počítač, který všechny své komponenty vměstná jen a pouze do monitoru. Výhodou je úspora místa, nedostatkem pak de facto nulová výměna komponent a pozdější upgrade. Jak tedy dopadl model MSI AM241 Series v našem testování?

Výkon skrytý v designu

Veškeré komponenty jsou vloženy do elegantního monitoru s úhlopříčkou displeje 24 palců. Monitor je opatřen tenkými rámečky po stranách, takže nejste ochuzeni o zbytečné centimetry obrazové plochy. Na zadní straně pak najdete dvojici HDMI portů a rozhraní USB. Další USB porty naleznete na levé boční straně a také jedno USB pro připojení webkamery. S bohatou nabídkou konektorů a možností připojit periferie, jako je myš nebo klávesnice, bezdrátově, ušetříte na svém stole hromadu místa.

Masivní stojan s robustní základnou zajišťuje vysokou stabilitu, možnost náklonu i nastavení do výšky. Ačkoli je rámeček monitoru z černého plastu, díky štíhlosti a tenkým liniím působí na pohled velmi elegantně. Vzhledu dopomáhají i lesklá záda, byť se jejich povrch snadno zamatlá a v takovém případě trochu ztrácí na kráse. Za zmínku stojí také malý joystick na pravé straně, který slouží k rychlému nastavení parametrů displeje, což se hodí například při sledování multimédií.

Přečti si  Cooler Master představuje novou řadu chladičů MasterLiquid Illusion

A tím se pomalu dostáváme k využití a výkonu. Počítač MSI AM241 Series je vybaven procesorem Intel Core i7 jedenácté generace o frekvenci 2.8 GHz a 16GB RAM, díky čemuž PC šlape jako na drátkách a svižně reaguje při pokročilém multitaskingu a na veškeré vaše povely při práci s aplikacemi a sledování multimédií. Jenže právě zvýšená zátěž se projevuje na vyšší produkci tepla a tím i vyšší hlučnosti. SSD jednotky se rovněž podílejí na tom, že veškerá činnost s MSI AM241 je nesmírně rychlá a jejich souhra přispívá k velmi příjemnému uživatelskému zážitku.

Co mě na první pohled „cvrnklo“ do uší, je poměrně vysoká hlučnost. Už při trochu vyšším zatížení – rozuměj například při sledování filmu nebo živého přenosu – je slyšet mírné hučení. V tichu a při náročnějších výpočetních procesech je to ještě o něco slyšitelnější. S All-in-One přístroji nemám zkušenosti, ale v porovnání s mým nečištěním notebookem to byl značný rozdíl a byl jsem poměrně nemile překvapen.

Multimédia ano, ale…

Konfigurace je doplněna o grafickou kartu Intel UHD s 8 GB sdílené grafické paměti. Nechybí podpora herního režimu a až 4 monitorů. Není pravda, že si žádné hry nezahrajete, ale vzhledem k druhu grafiky to zkrátka typický herní stroj to není a je třeba s tím počítat a přidat jeden vykřičník – ! – ano, přesně tak. Ostatní multimediální obsah přehrajete bez problémů, ale do Cyberpunku bych se nepouštěl. Budoucí rozšíření je u tohoto typu desktopů v podstatě nemožné a musíte se spokojit s tím, co PC nabízí teď a tady. Ne snad, že by to bylo málo, ale hodně tady záleží na poměru cena : výkon.

Přečti si  Viper představuje nové SSD disky VP4300 PCIe Gen4 x4 M.2 2280 SSD

Celkové hodnocení

V momentě, kdy uvažujete o pořízení počítače All-in-One, přistupujete na jisté kompromisy na úkor výkonu výměnou za úsporu pracovního prostoru. Jestliže na toto přistoupíte, získáte moderní a všestranně zaměřený PC systém pro široké uplatnění v pracovní i multimediální sféře. Oproti desktopům se snadno vměstná i do omezeného prostoru, v porovnání s notebooky zase získáte větší displej. Periferie připojíte pomocí bohaté nabídky portů, případně bezdrátově, takže výrazně snížíte počet kabelů povalujících se kolem.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že možnosti rozšíření a upgradu výkonu jsou při nejmenším velmi obtížné. Pro takové zásahy nejsou All-in-One modely určeny. Také proto dostává MSI AM241 Serie do vínku procesor i7 nejnovější jedenácté generace a velmi štědrou 16GB RAM spolu s SSD disky. S tím si vystačíte po dlouhou dobu a dá se na tom velmi dobře stavět zejména po stránce produktivity, ale také multimediální zábavy. Naopak nároční hráči budou zklamání z důvodu přítomnosti pouze integrované grafické karty Intel UHD, byť s 8 GB sdílené grafické paměti. Postačí spíše na občasné hraní méně náročných titulů, ale pro plnohodnotný gaming zvolte raději herní desktop nebo notebook k tomuto účelu určený.

Za zapůjčení produktu děkujeme společnosti MSI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno