Kompaktní herní klávesnice jsou v herní komunitě stále více a více oblíbenější. Po vydání limitované edice HyperX x Ducky One 2 Mini přišlo HyperX s další minimalistickou herní klávesnicí v podobě HyperX Alloy Origins 60, které jsme se podívali na klávesy.

Balení a obsah

Malá avšak poměrně těžká krabička obsahuje samotnou klávesnici HyperX Alloy Origins 60, kabel USB Type-C, stahovák kláves, dvě vyměnitelné klávesy a nezbytnou dokumentaci. Asi vás překvapí, že kompletní balení je relativně těžké, ale k tomu se dostanu o něco později.

Dodané vyměnitelné klávesy nahrazují Escape a mezerník. Klávesa nahrazující Escape nese logo HyperX s výrazným X, takže místo tradičního ESC můžete mít stylové X. Mezerník je potom zcela jiný level a ne náhodou na všech možných fotografiích vidíte klávesnici osazenou právě tímto mezerníkem. K těmto dvěma klávesám mám ale své výhrady, ke kterým se dostaneme později.

Konstrukce a design

Spodní strana klávesnice skrývá dvoustupňové nastavení výšky, které umožňuje umístit klávesnici třemi různými způsoby. Výchozí náklon je 3 °, malá noha zvýší hodnotu na 7 ° a maximální výška klávesnice ji nastaví pod úhlem 11 °. Na stránkách výrobce se potom dozvíte podrobné informace o technických parametrech klávesnice, jako jsou rozměry 296 x 105,5 x 36,9 milimetrů. Kebel UBB-C má slušnou délku 180 cm.

Pokud jde o kvalitu zpracování, tak i v tomto případě si HyperX zachovává svůj vysoký standard a konstrukce klávesnice je opět kovová a v tradiční vojenské tmavě šedé barvě. Díky tomu klávesnice působí bytelně a to i přes svůj minimalistický vzhled a váží úctyhodných 781,5 gramů. Klávesy samotné jsou potom vyhotoveny technologií Double Shot PBT, díky tomu si zachovají svůj vzhled i po mnoha letech neustálého mačkání. Bohužel to neplatí pro náhradní klávesy, které jsou vyrobeny z ABS, tudíž jsou o mnoho křehčí a mohou být i méně odolné, ale to ukáže až čas. Všechny znaky a značky jsou velmi dobře čitelné a to včetně funkcí, které se aktivují stisknutím klávesy Fn. Bohužel stále chybí česká diakritika. Zajímavostí je, že pokud zmáčknete CapsLock, tak klávesnice tuto klávesu trvale bíle podsvítí, čímž indikuje, že je funkce aktivní. Když už jsem nakousl funkce, tak akce spustitelné pomocí této klávesy jsou: F1-F12, Delete, PrintScreen, multimediální akce, ovládání hlasitosti, přehrávání / pozastavení, zapnutí/vypnutí herního režimu, upravení intenzity osvětlení a přepínání mezi třemi uloženými profily.

Přečti si  Viper představuje nové SSD disky VP4300 PCIe Gen4 x4 M.2 2280 SSD

Spínače

HyperX Alloy Origins 60 je klávesnice vybavená patentovanými mechanickými spínači HyperX Red, jejichž životnost se odhaduje na 80 miliónů kliknutí. Ovládací bod je 1,8 mm a celkový zdvih klávesy je 3,8 mm, oba jsou o 0,2 mm menší než u „originálů“. Udávaná síla potřebná k aktivaci kláves je 45 cN. Přesněji řečeno, HyperX udává kontaktní sílu “45 g”.

Pokud jde o funkce důležitý je pro hráče herní režim, který deaktivuje některé klávesové zkratky, jako Alt + Tab, Alt + F4, Shift + Tab, Ctrl + Esc. Za zmínku také stojí plný anti-ghosting a N-key rollover. 

Rozložení kláves je potom velmi podobné tomu z klávesnice HyperX Alloy Origins, na kterou používám pro každodenní práci i hraní, takže přechod na Alloy Origins 60 byl naprosto bezproblémový.

Přečti si  Recenze: Returnal - V područí Atroposu!

Software a podsvícení

K ovládání osvětlení a nastavení kláves můžete použít software HyperX NGENUITY, který je volně ke stažení v Microsoft Store. Zde si může nastavit vlastní efekty, kterých je 7, jejich rychlost i intenzitu osvětlení. Navíc až 3 vlastní profily si můžete do klávesnice nahrát (čímž nahradíte profily z výroby) a následně je jen aktivovat pomocí klávesové zkratky. Fn+ J/K/L. NGENUITY dále nabízí možnost přiřadit každé klávese kromě Fn funkci dle výběru a to je na 60% klávesnici opravdu skvělá funkce.

Celkem

60% klávesnice je bezpochyby určena všem, kteří si potrpí na minimalistický design a kvalitní zpracování. Klávesnici jistě ocení i všichni, kteří mají herní notebook a chtějí k němu připojit klasickou mechanickou klávesnici. Pokud budu hledat něco, co mi vadí, pak jsou to ty náhradní klávesy vyrobené z jiného materiálu než zbytek kláves a neustálá absence české diakritiky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno