Před časem jsem měl na test zapůjčenou PC Skříň MSI MPG Velox 100R, která byla zaměřena na hráče a vyznavače RGB. Dnes tu mám od stejného výrobce o něco decentnější kousek v podobě MSI MPG Quietude 100S, která se zaměřuje především na ty, kteří si potrpí na ticho.

Samotný case má rozměry 475 x 231 x 490 mm (VxHxŠ), takže patří do segmentu středně velkých PC skříní, která bez problémů pojme až eATX základní desky. Testovaná skříň MPG Quietude 100S je vyvedena v černé matné barvě a má boční panel z temperovaného skla, díky kterému je krásně vidět dovnitř na osazené komponenty. Case je možné osadit až 7mi ventilátory o rozměru 360 mm, které lze zapojit do řídící jednotky, jež je součástí skříně a dokáže regulovat rychlost ventilátoru ve 3 výkonnostních profilech 0%, 75% a 100% RPM. PC skříň je rovněž připravena na osazení příslušenstvím z platformy MSI Mystic Light, které lze také pohodlně ovládat z hlavního panelu.

Vstupy a ovládání

Navrchu skříně se nachází všechny důležité ovládací prvky jako I / O, tlačítko pro ovládání rychlosti ventilátorů, indikátor aktivity HDD, 3,5mm vstupy pro sluchátka a mikrofon, 2 x USB 3.2 Gen 1 / 1 x USB 3.2 Gen 2×2 Type C a jednoduchý přepínač LED osvětlení, jehož ovladač je připojen na panelu za základní deskou. Všechny tyto porty a přepínače jsou umístěny stejně jako v případě Velox 100R v řadě za sebou na pravé straně skříně, což vzhledem k umístění skříně například pod stůl může být dost nepraktické, zejména s ohledem na přístupnost k USB portům.

Přečti si  TEST: MSI Optix MPG321UR-QD - 4K monitor s quantum dots

Vnitřní prostor

MPG Quietude 100S stejně jako Velox 100R využívá výklopného okenního systému, tedy pantů a magnetů a tak ji lze velmi snadno otevřít bez obav o případný pád a poškození 3mm temperovaného skla. Na druhé straně je klasicky šroubovatelná bočnice vybavena pěnou tlumící hluk v celém systému. Tuto pěnu najdete také v předním a horním panelu, který je ovšem vyměnitelný za magnetickou jemně děrovanou mřížku pro lepší odvod teplého vzduchu.

Vnitřní prostor má velkou kapacitu s optimalizovaným designem, který pojme až eATX základní desky a je připraven pro osazení až 7mi ventilátory nebo robustního AIO vodního chlazení. Skříň disponuje celkem čtyřmi průchody na kabeláž, takže cable management v tomto směru nepředstavuje žádný problém.

Co však musím vyzdvihnout a oceňuji je integrovaná podpěra grafických karet, která je u dnešních top modelů nezbytností. Navíc se do skříně vejde karta až o délce 380 mm.

Chlazení

 

Jak je uvedeno na začátku, tak tato PC skříň je vyrobena s důrazem na ticho. V tomto ohledu to znamená, že i když do skříně můžete namontovat až 7 ventilátorů, tak díky uzavřenému přednímu panelu s odhlučňovací pěnou, jež je kolem dokola lemován malými průduchy, musíte počítat s tím, že dovnitř bude proudit o něco méně vzduchu než byste si přáli. Fyzika je v tomto směru neúprosná a v okamžiku, kdy nainstalujete skutečně výkonnou high-end sestavu, může snadno docházet k přehřívání a tak bych osobně volil například MSI MPG Gungnir 110M. Pokud se však chystáte na sestavu střední až vyšší střední třídy, nemusíte mít o komponenty nejmenší obavy.

Přečti si  Marvel's Midnight Suns nebude spolupracovat s Doctorem Strangem v Multiverse of Madness

Jednou z klíčových vlastností skříně MSI MPG QUIETUDE je řešení ventilátoru MEG SILENT GALE P12. Tento špičkový ventilátor se vyznačuje designem 9 LCP Fan-Blade, který obsahuje hydrodynamická ložiska (HDB) a antivibrační těsnění ventilátoru, které ladí s robustním rámem ventilátoru. V testech výkonu MSI tvrdí, že při standardních 900-1000 otáčkách za minutu (45% rychlost otáček ventilátoru) dosáhne šasi maximální teploty 88 °C s hlučností 19,1 dBA. Pro mírně vyšší hlučnost 21,7 dBA (+2,6 dBA) systém umožní o -2 °C nižší teploty 86 °C, ale to není ani maximum, které ventilátory dokážou, protože jsou dimenzovány až na 1940 ot./min (100 %)

Zhodnocení a Cena

MSI MPG Quietude 100S nabízí dostatek prostoru i pro skutečně rozměrné komponenty a úhledné vedení kabeláže. Case, jak už její název napovídá, je zaměřena na maximální odhlučnění, na které tak bohužel doplácí přívod chladného vzduchu ke komponentům, které jej tak potřebují. MSI MPG Quietude 100S se prodává u vybraných prodejců za 4.990,- CZK, pokud nebudu přihlížet k aktuální inflaci, tak si myslím, že by mohla být cenovka nastavena o něco málo níže.

PŘEHLED RECENZE
MSI MPG Quietude 100S
75 %
Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.
test-msi-mpg-quietude-100s-zamereno-na-tichoMSI MPG Quietude 100S je zaměřena na maximální odhlučnění, přičemž nabízí dostatek prostoru i pro skutečně rozměrné komponenty a úhledné vedení kabeláže. Skvělá je také integrovaná podpěra masivních grafických karet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno