Jednou z her, které si mohou během března zdarma stáhnout předplatitelé služby PS Plus, je návyková puzzle hra The Witness. Tento titul obsahuje více než 600 hádanek a rébusů a pochopit některé mechaniky se může zdát komplikované a leckoho by mohli i od samotné hry odradit. Proto si pro vás redakce GamePress.cz připravila několik tipů a triků, které by se vám mohly při hraní The Witness hodit.

The Witness skýtá mnoho tajemství a vývojáři předpokládali, že vyřešit všech více než 600 rébusů se povede jen 1% hráčů. Není žádná ostuda si k sobě vzít papír a tužku, protože se vám budou nejednou hodit. Hra sice neoplývá multiplayerem, ale i zde platí, že víc očí víc vidí a nějaký ten kamarád po boku přijde určitě vhod. Ne všechny hádanky a rébusy svá tajemství skrývají na svítících panelech a abyste některá z nich rozlouskli, musíte si všímat i stínu,zvuků a prostředí. Někdy se řešení skrývá na stromě, v písku či světelném odrazu.

Než se vrhneme na vysvětlování puzzle principů, dovolte nám jednu poznámku. V dnešní době internetu lze samozřejmě všechna řešení najít na internetu. Ale v The Witness k tomu není důvod. Všechna řešení máte na dosah a byla by škoda, se připravovat o ten pocit zadostiučinění. Vy na to máte! Pokud se při řešení některých úkolů opravdu zaseknete, není nic jednoduššího než se jít na chvíli projít, dát si od hry pauzu a vrátit se k ní se svěží myslí.

Základní typy rébusů

Bludiště

Základní a také nejjednodušší puzzle, se kterými se v The Witness setkáte. Ze začátku hry se jedná jen o to, dostat se z počátečního kruhu až k východu z bludiště. Postupem hrou se vše samozřejmě zamotává a obtížnost roste.

Hexagonové body

Tento typ je podobný předchozímu. Rozdílem ovšem je, že vámi tažená linka musí vézt přes všechny hexagonové body v bludišti než s ní dorazíte do cíle. Bodům, které mají jinou barvu než vámi tažení linka, se vyhýbejte, popřípadě je sesbírejte jinou linkou.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

Černé a bílé čtverce

Zde už je situace komplikovanější. Co dělat, když na panelech vidíte černé a bílé čtverce? Vaším úkolem je izolovat bíle čtverce a oddělit je od černých. Vaši linku si mlžete představit jako zeď, kterou musíte postavit tak, aby na sebe tyto dvě skupiny ani neviděly.

Není potřeba izolovat všechny bílé čtverce do jedné skupiny. Pokud vám to situace umožňuje, můžete je klidně rozdělit dle libosti.

Během hry narazíte i na velmi podobné puzzle, kde nejsou čtverce jen bílé a černé, ale obsahují i jinou barvu. Pravidla jsou zde podobná a vaše linka stále platí jako zeď. Vaším úkolem je zde všechny barvy izolovat zvlášť. Je to snazší než to vypadá a po pár pokusech tomu jistě přijdete na kloub.

Symetrické puzzle

Vcelku zábavné puzzle, které mají více vstupních (začátečních) bodů. Řešit jej začnete stejně, jako jakékoliv jiné bludiště. Výjimkou je, že z opačného bodu, než ze kterého začínáte, vyjíždí druhá linka, která kopíruje vaše pohyby a vertikálně je převrací.

Tetris

Tetris puzzle patří k těm zábavnějším rébusům, u kterých jakmile pochopíte jejich princip, už vás nikdy nezaskočí. Na vašem panelu vidíte znaky známe z Tetrisu a cílem je tyto znaky obkreslit znaky do tabulky. Podmínkou je, že vaše linka, která znaky kreslí, musí vézt okolo jejich předloh. Narazíte i na puzzle, kde budete muset znaky kombinovat. Nutno poznamenat, že vaše linka nemusí mít vždy naprosto přesný tvar onoho znaku. Stačí, když se všechny požadované znaky povedou regulérně naskládat vně.

 

Dále narazíte na Tetris puzzle, kdy se barvy požadovaných znaků budou lišit. Zde, jak už jistě předpokládáte, je nutné barevně odlišné tvary od sebe izolovat a zároveň dodržet pravidla základního Tetris puzzle.

Slunce

Slunce musíte rozškatulkovat do párů stejných barev. Nikdy více. Pokud spolu sousedí dvě žluté a dvě fialová slunce, ničemu to nevadí. Počet sluncí jedné barvy v jedné skupině jen nesmí být vyšší než 2.

Přečti si  Nová postava Valkyrie ze sezóny 9, Apex Legends, má spoustu schopností

Ve hře narazíte i na puzzle, kde může být: 1x bílé slunce, 1x černý čtverec a 1x bílý čtverec. Zde je zapotřebí izolovat černý čtverec a spojit tak bílé prvky do skupiny.

Peklo

Pro tento typ rébusu nemáme oficiální jméno a tak jsme jej pojmenovali tak, jak si zaslouží. Jedná se o bezesporu nejtěžší typ hádanek, které v The Witness najdete.

Jak Peklo poznáte? Jednoduše. Jedná se o panely, na kterých je znak vrtulky nebo chcete-li nedokončeného loga Mercedes Benz.

Řešení si vysvětlíme na příkladu s obrázkem. Vlevo máme panel se 7mi červenými čtverci, jedním červeným a vrtulkou. Vrtulka dokáže jednoduše řečeno eliminovat jeden faktor. V našem případě – zelený čtverec, díky čemuž po zakončení linky zbudou na ploše jen červené čtverce a puzzle bude vyřešen.

 

Symbol vrtulky můžete použit i pro eliminace pravidel u Tetrisu, Hexagonových bodů či sluncí. Hra na vás v tomto případě půjde zlehka a nechá si vás Peklo vyzkoušet na snazších panelech a dá vám tak možnost dostatečně systém pochopit.

Přírodní puzzle

Jak jsme již psali výše, některá řešení jsou schovaná ve světě okolo vás. Často záleží zvucích nebo pohledu, díky kterému se na váš rébus vrhne  například stín.

Ukázali jsme vám základní typy hádanek a rébusů, se kterými se budete během The Witness setkávat. Všechny tyto typy jsou ve hře v několika variantách a popisovat zde všechna řešení by bylo nejen na desítky tisíc znaků, ale hlavně by vám to mohlo zkazit požitek ze hry. The Witness nabízí více jak 600 rébusů, které čekají jen na vás.

The Witness je dostupná pro PC, Xbox One, Android, iOS a PlayStation 4, kde je nyní zdarma v rámci předplatného služby PS Plus.

zdroj: ign, vg247, kotaku, wikifan

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno