Ubisoft může být na toto čtvrtletí velmi pyšný, jelikož jejich prodejní čísla jsou velmi dobrá a jsou jedni z mála herních vydavatelů, kteří mají takovýto úspěch v první polovině každého kalendářního roku.

Ve své zprávě o výkonu za první čtvrtletí společnost Ubisoft uvádí zajímavou statistickou zprávu a to, že prodej PC her překonal prodeje Xbox One a PC se tak stalo druhou největší platformou francouzského vydavatele.

V tomto čtvrtletí představovaly prodeje PC her 24 % celkového prodeje her značky Ubisoft, což je o tři procenta více než ve stejném časovém období minulého roku. PlayStation 4 představoval největší část herních prodejů s 38%, což je pokles oproti předchozím 44%. Xbox One zůstal konstantní na úrovni 22% a Switch je na 5 %, oproti 1% z loňského roku.

Přečti si  Deskovka: Cesta za štěstím - Větší nuda, než ve skutečném životě...

Vypadá to, že PC společně se Switchem sebrali určitou část tržeb z PlayStationu 4, který jako jediný zaznamenal pokles o 6%.

Je zajímavé vidět, že PC platforma roste jako místo, kde se lidé rozhodnou hrát hry od Ubisoftu a to i přes to, že vydavatel stále tlačí do svých her Denuvo a řadu dalších ochran, které PC jen zbytečně vytěžují.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno