Ubisoft reorganizuje své divize Global Publishing a APAC, „aby je přizpůsobili vývoji trhu s efektivnějším a agilnějším přístupem.“

V rámci vlny hromadného propouštění v roce 2024 byly v celém herním průmyslu zrušeny tisíce pracovních míst a jejich počet neustále roste. Poslední společností, která zrušila pracovní místa, je Ubisoft, který v novém kole propouštění zrušil 45 pracovních míst, jak informoval server GameSpot.

Poté, co loni v listopadu propustila společnost přes 120 lidí, Ubisoft nedávno potvrdil, že ruší 45 pracovních míst ve svých divizích Global Publishing a Asia-Pacific s cílem „zefektivnit provoz“ a „zvýšit efektivitu kolektivu“.

V posledních několika měsících každý tým v rámci Ubisoftu zkoumal způsoby, jak zefektivnit naše operace a zvýšit naši společnou efektivitu, abychom měli lepší pozici pro dlouhodobý úspěch,“ uvedl Ubisoft v prohlášení. „V této souvislosti jsme dnes oznámili, že dále reorganizujeme naše centrální struktury Global Publishing a APAC, abychom je přizpůsobili vývoji trhu efektivnějším a agilnějším přístupem. Tyto změny se dotknou celkem 45 pozic. Nejde o rozhodnutí přijímaná na lehkou váhu a našim kolegům, kterých se týkají, poskytujeme komplexní podporu. Chceme se s nimi také podělit o naši maximální vděčnost a úctu za jejich četné zásluhy o společnost.

V letošním roce došlo k propouštění v řadě společností herního průmyslu. Microsoft v lednu zrušil 1 900 pracovních míst, následovalo propouštění ve společnostech PlayStation (900 lidí), Electronic Arts (670 lidí), Sega (240 lidí) a dalších. Začátkem letošního roku propustila společnost Riot Games zhruba 530 lidí, zatímco společnost Embracer Group od loňského června zrušila přibližně 1 400 pracovních pozic.

Mezi další společnosti, které letos postihlo propouštění, patří mimo jiné Gearbox Entertainment, Certain Affinity, Deck Nine, Behaviour Interactive, People Can Fly a Thunderful Group.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno