Vydání 3–4 her AAA každý rok „již není vhodným ukazatelem naší dynamiky tvorby hodnot,“ říká finanční ředitel Frederick Duguet.

Nedávno Ubisoft oznámil nový směr  The Division  jako série, s free-to-play The Division Heartland, které by mělo vyjít na na přelomu roku 2021-2022. Ubisoft potvrdil, že se bude více zaměřovat na free-to-play vydání.

Během nedávné finanční zprávy společnosti uvedl finanční ředitel Frederick Duguet, že Ubisoft se bude odklánět od svého modelu vydávání 3-4 AAA her každý rok. I když to neznamená, že Ubisoft přestane dělat AAA hry úplně, znamená to, že Ubisoft se bude více zaměřovat na vydávání free-to-play titulů. Tyto hry zdarma, jak tvrdí Duguet, budou „dlouhodobě směřovat k ambicím AAA.“

Přečti si  Overwatch nyní podporuje cross-play

V souladu s vývojem naší vysoce kvalitní sestavy, která je stále rozmanitější, přecházíme od našeho předchozího komentáře týkajícího se uvolnění 3–4 prémiových AAA ročně,“ uvedl Duguet. “Už to opravdu není správný údaj o naší dynamice tvorby hodnot.”

Duguet dále uvedl, že tento nový model zaměřený na free-to-play pomůže Ubisoftu rozšířit publikum.

Myslíme si, že máme skvělou příležitost smysluplně rozšířit publikum našich největších franšíz,” řekl. “Udělali jsme si čas, abychom se poučili z toho, co jsme minulý rok udělali s  Hyper Scape . Samozřejmě se také učíme s vydáním  Roller Champions  a hodně se učíme s Brawlhallou , která rychle roste.

A myslíme si, že nyní je čas přijít s vysoce kvalitními free-to-play hrami napříč všemi našimi největšími franšízami napříč všemi platformami, ale samozřejmě to bude nějakou dobu trvat. Proto chceme být v prvním roce opatrní. Pokud budeme úspěšní, může to mít velmi smysluplný dopad na vytváření hodnoty Ubisoftu.

Přečti si  EA Motive údajně oživuje existující IP, zasvěcenci hovoří o Dead Space

Ubisoft mezitím v blízké budoucnosti čeká řada velých vydání jako Prince of Persia: The Sands of Time Remake, Far Cry 6, Rainbow Six Quarantine, Riders Republic a dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno