Nová webkamera od firmy Razer se špičkovými funkcemi přináší obraz studiové kvality pro videokonference na profesionální úrovni při jakémkoli osvětlen.

Razer™, přední globální výrobce lifestylových produktů pro hráče (kód na burze v Hongkongu: 1337), dnes představil Razer Kiyo Pro – novou kameru s USB připojením a špičkovým adaptivním senzorem světla, který zaručuje nejvěrnější obraz na trhu i v podmínkách se špatným osvětlením. Díky spojení extrémně citlivého CMOS senzoru s technologií STARVIS™* přináší Kiyo Pro obraz profesionální kvality pro videokonference i streamování.

Práce z domu nyní představuje velkou část našich profesionálních životů, a proto jsou nároky na kvalitu videohovorů vyšší než kdy dřív. Jenže v laptopech zabudované kamery nemají na profesionální videokonference dostatečné rozlišení ani snímkovou frekvenci a většina kamer si nedokáže poradit se zhoršenými světelnými podmínkami. Obraz, který zachytí, je tudíž často tmavý a rozmazaný, což negativně ovlivňuje profesionální prezentaci. Kiyo Pro tyto problémy řeší pomocí špičkového adaptivního senzoru světla, díky němuž nabízí ten nejlepší obraz za téměř jakýchkoli světelných podmínek.

„Plynulé a kvalitní zachycení obrazu při jakémkoli osvětlení je nepostradatelné jak u videokonferencí, tak u streamování,“ říká Alvin Cheung, starší viceprezident pro periferie firmy Razer. „Kiyo Pro podává fantastické výkony i při slabém osvětlení a je tedy ideální volbou pro každého, kdo pracuje z domu a chce zapůsobit na své zákazníky či kolegy, ale také pro streamery, kteří chtějí svým divákům při vysílání nabídnout jasný a živý obraz.“

Přečti si  Test: HyperX Alloy Origins 60 - Klávesnice "do kapsy"

Pokročilé snímání. Naprostá věrnost.

Srdcem nové kamery Kiyo Pro je pokročilý CMOS senzor typu 1/2.8 s technologií STARVIS™. STARVIS™ je technologie pixelů osvětlovaných zezadu, používaná v CMOS senzorech v bezpečnostních kamerách k získání vysoce kvalitního obrazu za použití světla z viditelného i téměř infračerveného pásma. Využití této technologie zajistí při videokonferencích čistý obraz s konzistentním jasem, a to při celé řadě světelných podmínek, které při práci z domu nejčastěji panují (např. šero, ostré světlo, nasvícení zezadu nebo pouze světlo z obrazovky).

Kiyo Pro nabízí nekomprimovaný obraz ve full HD (1080p) rozlišení a s frekvencí 60 snímků za vteřinu pro nepřekonatelnou věrnost zobrazení a detailů. V režimu vysoce dynamického rozsahu s frekvencí 30 snímků za vteřinu vmžiku upraví pod- či přeexponované oblasti, eliminuje tvorbu siluet při nasvícení zezadu a zajišťuje syté barvy a rovnoměrné osvětlení v celém obraze.

Širokoúhlý objektiv kamery Kiyo Pro vám dává na výběr ze tří nastavení zorného pole, 103 °, 90 ° a 80 °, a je proto dokonalým pomocníkem při videokonferencích i streamování. 103° zorné pole je dost široké, aby obsáhlo všechny účastníky skupinového hovoru či veškeré dění při živém vysílání, zatímco s 80° polem je z Kiyo Pro ideální portrétová kamera pro profesionály nebo čelní kamera pro zajímavý stream.

Flexibilní a rychlá

Kiyo Pro se díky celé řade funkcí navíc dokáže přizpůsobit každému prostředí a situaci. Flexibilní možnosti upevnění na monitor, stůl či trojnožku umožňují usazení kamery v perfektní pozici pro vysílání bez ohledu na velikost dostupného prostoru. Díky širokému zornému poli a možnosti umístění na trojnožce je Kiyo Pro ideální pro skupinové videokonference a díky jejím 16bitovým všesměrovým mikrofonům nezapadne ani žádný hlas.

Přečti si  Battlefield 6 pravděpodobně nevyjde na staré konzole

Pro nejlepší možný nekomprimovaný záznam využívá Kiyo Pro připojení pomocí USB 3.0, aby mohla posílat signál o rychlosti 5 GB/s. V balení najdete také samostatný kryt, který chrání objektiv a zajišťuje soukromí ve chvílích, kdy kameru nepoužíváte.

Více informací o Razer Kiyo Pro naleznete zde.

* STARVIS™ je ochranná známka společnosti Sony Corporation.

O KAMEŘE KIYO PRO

Specifikace kamery

 • Typ připojení: USB 3.0
 • Rozlišení obrazu: 2,1 megapixelů
 • Rozlišení videa: 1080p při 60/30/24 FPS / 720p při 60 FPS / 480p při 30FPS / 360p při 30 FPS
 • Video kodek: H.264
 • Rozlišení fotografie: 1920×1080
 • Vlastní nastavení kvality obrazu: Ano
 • Diagonální zorné pole: 103 °, 90 °, 80 °
 • Ostření: Automatické
 • Možnosti upevnění: Kloub ve tvaru L a trojnožka (nezahrnuto v ceně)
 • Délka kabelu: 1,5m pletený kabel

Specifikace mikrofonu

 • Kanály: Stereo
 • Audio kodek: 16 bit 48 KHz
 • Směrová charakteristika: Všesměrový
 • Citlivost: -38 dB

Systémové požadavky

 • Počítač s volným USB portem
 • Windows® 8 (nebo novější)
 • Připojení k internetu
 • 500 MB volného místa na pevném disku
 • Kompatibilní s programy Open Broadcaster Software a Xsplit

CENA A DOSTUPNOST

199,99 USD / 209,99 EUR

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno