PlayStation  má být údajně platformou, která chce hráčům nabídnout 4K/60FPS, ovšem cílem společnosti Sony, je údajně dosažení tohoto cíle za rozumnou cenu.

Podle nejnovějších informací od důvěryhodného zdroje má být cena konzole PlayStation 5 nastavena na 499 dolarů, tedy nějakých 11.500,- CZK, pochopitelně se jedná o cenu pro US trh, takže lze předpokládat, že u nás bude startovací cena něco kolem 15.000,-

Nová únik PS5 pochází od RuthenticCookie, který úspěšně vypustil plány konference Sony na E3 2018. Jeho slova získala na důvěryhodnosti poté, co den před oficiálním uveřejněním zjistil, že Sony se na E3 2019 neobjeví.

Specifikace PS5 jsou dostatečně silné, aby zvládly náročné hry při vyšších rozlišeních. Nicméně, to není jediná skvělá věc, pokud jde o hardwarovou výkonnost PS5. S postupem čau je 4K hardware stále levnější a s postupem času, kdy Sony začne masově vyrábět PS5 budou ceny tohoto hardwaru. kterým bude PS5 osazeno ještě nižší.

Přečti si  Sony zahájí výrobu přepracovaného systému PS5 v roce 2022

Dle informací by neměla cena PS5 přesáhnout 499 dolarů, což je stejná cena se kterou byl vydán konkurenční Xbox One X. To že Sony vynechá E3 2019 vyvolalo pochopitelně diskusi o plánech společnosti pro PlayStation 5. Očekává se, že konzole další generace bude oznámena v příštím roce během PlayStation Experience 2019. Mějte však na paměti, že hardwarové specifikace a design PS5 nemusí být během této události k vidění. Společnost Sony s největší pravděpodobností uchová tyto informace až do E3 2020.

Kdy tedy PlayStation 5 vyjde?

Do jisté míry se dá počítá s tím, že konzole nové generace bude uveden na trh v roce 2020. Sony bude s největší pravděpodobností uvádět nový hardware do prodeje na podzim 2020 a to co nejblíže k vánočnímu času. Podle samostatného úniku má být PS5 osazen procesorem 8-Core Ryzen společnosti AMD. Sony spojí tento procesor s decentním středním GPU, který by pomohl dosáhnout 5-7 leté životnosti PS5.

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] Elden Ring - unikl další krátký klip, FromSoftware naznačuje, že by hra mohla vyjít na přelomu fiskálních let 2022-23

Specifikace a cena budou zcela jistě soutěžit s Xbox Scarlett společnosti Microsoft, která také cílí na 4K a 60FPS s konkurenční cenou.

19 KOMENTÁŘE

  1. Ty čísla sou pravdivá 4 k 60snimku ts konzole nabídne a kdo ví co ještě prý bude možná oddělene grafické jádro od procesoru. Ale rozhodně bych nečekal že cena bude levná počítám že 14 tis si papne

    • Playstation 5 má vyjít v roce 2020.Už teď 4k začíná být standardem a ne nějaký technologický zázrak.Tak proč by ps5 nemohl běžet na 60fps?

  2. LOL. Konzole jsou pro hráče, kteří se spokojí s druhou ligou. Pokud bude umět PS5 4k při 60 fps, třetí související položka bude jasně na nejnižší úrovni (Low settings). Každopádně 60 fps je sračka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno