Švédsko je poslední zemí, která aktuálně plánuje zkoumat loot boxy ve hrách.

Ardalan Shekarabi, švédský ministr veřejné správy, požádal švédskou agenturu pro ochranu spotřebitele (SCA), aby přezkoumala loot boxy a zjistila, zda by měly být považovány za hazard.

SCA bude také zkoumat, zda je na místě dostatek ochranných opatření, aby hráči byli v bezpečí, zejména potom mladiství. SCA odhalí výsledky šetření v říjnu.

Mluvčí švédského herního průmyslu (Dataspelsbranschen) Per Strömbäck vydal prohlášení, že průmysl „vítá“ toto šetření.

Není zatím jasné s jakým závěrem SCA přijde až bude vyšetřování dokončeno a i závěry toho, co bylo zjištěno v jiných zemích nezní jednomyslně. Kupříkladu Belgie rozhodla, že loot boxy jsou formou hazardních her a budou muset splňovat podmínky pro takové hry, nebo budou muset být z her odstraněny. Naproti tomu komise pro hazardní hry ve Velké Británii prohlásila, že loot boxy nejsou hazardní hry, ale bude nadále pozorně sledovat jejich vývoj. To znamená, že zde nemusí vývojáři zatím provádět žádné změny.

Nová studie zveřejněná v tomto měsíci ukázala, že loot boxy ve hrách mohou vést závislosti na hazardních hrách u dospělých a výzkumníci říkají, že by chtěli prozkoumat účinky, které mají loot boxy na děti. 

Jsme velmi zvědaví, s čím nakonec švédská agentura přijde a kdy se něčím podobným začne zabývat i naše vláda.

Přečti si  Sony čelí hromadné žalobě kvůli monopolu na prodej digitálních her pro PlayStation

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno