V otevřené beta verzi CoD: Modern Warfare se objevila funkce, kterou nikdo neočekával: Cross Save.

Nadcházející díl Call of Duty: Modern Warfare má Cross Save. Alespoň v otevřené beta verzi, která v současné době běží na  PS4 a Xbox One a PC.  Jak se zdá, tak zcela tajně a tiše vývojáři aktivovali tento dříve neohlášená prvek, díky němuž si můžeme betu vyzkoušet napříč platformami a přitom nepřijít o svůj postup.  Hráči, kteří se přihlásili na více platforem, aby je mohli porovnat, tuto vlastnost nejen objevili, ale také ji vyzkoušeli.

Jak funguje Cross Save?

Cross Save funguje přesně podle názvu, ale s malými omezeními. Ačkoli je možné hrát jeden den například na PS4, a následně pokračovat v hraní na PC další den. Zdá se však, že musí být splněny dvě podmínky:

  • Hráč musí vlastnit CoD pro obě platformy
  • Hráč musí svou hru propojit s účtem CoD
Přečti si  Far Cry 6, Rainbow Six Quarantine a The Division Heartland vyjdou před 31. březnem 2022

V obou případech se jedná o stejný princip, který používá společnost Bungie u Destiny 2. Jako by se zdálo, že Bungie a Activision pracovali na cross-save společně, až do jejich vzájemného rozdělení.

Hrajte dvakrát, kupte dvakrát

Pokud chcete přepínat mezi dvěma platformami, potřebujete dvě verze hry za plnou cenu, kterou ne každý může nebo chce zaplatit. Možná je funkce přidána kvůli battle royale režimu, který bude vydán až následně jako samostatná hra.

Call of Duty: Modern Warfare vychází na PC, PS4 a Xbox One 25. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno