Stejně jako konec roku, tak i jeho začátek je vždy poměrně skoupí na herní novinky a informace a tak je dobré si alespoň připomenout na jaké nové hry se v prvním měsíci nového roku můžeme těšit.

Leden obvykle nebývá nijak zvlášť aktivní měsíc, ale rok 2024 startuje s opravdu solidní řadou her, protože jsou na cestě například Tekken 8, Like a Dragon: Infinite Wealth a rozšířený The Last of Part II Remastered od Naughty Dog.

Nezahálí ani inůdie scéna, kde se chystá několik potenciálních skvostů, jako je pozoruhodná nová postavová plošinovka The Cub a inovativní CRPG Sovereign Syndicate.

Hlavní tituly, na které se můžeme těšit:

Prince of Persia: The Lost Crown (PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 a Switch, 18. ledna)

Prince of Persia se konečně vrací, i když ne úplně tak, jak bychom si asi přáli. Je to návrat ke kořenům v podobě side-scrolling plošinovky. Prince of Persia: The Lost Crown kombinuje 2D akci ze staré školy s některými novými časovými schopnostmi, které připomínají pozdější položky v sérii.

The Last of Us Part II remastered (PS5, 19. ledna)

The Last of Us Part II dorazilo jen pár měsíců před vydáním PS5, a přesto hra nikdy nedostala pořádnou aktualizaci pro nejnovější konzoli Sony. No, tento měsíc se to změní. The Last of Us II Remastered nejen zlepšuje prezentaci hry, ale přidává zcela nový roguelite režim „No Return“, obnovuje několik úrovní vystřižených z původní hry a další.

Like a Dragon: Infinite Wealth (PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 a PS5, 26. ledna)

Like a Dragon: Infinite Wealth je dalším základním dílem této série a stejně jako Yakuza: Like a Dragon z roku 2020 bude opět obsahovat šílený tahový bojový systém spíše než tradiční rvačky této série. Hra bude také obsahovat tvář z minulosti, protože se v ní objeví jak nový protagonista Ichiban Kasuga, tak ikonický Kazuma Kiryu, v prvním nejaponském prostředí série, na Havaji. Očekávejte téměř nekonečné množství divokých a bláznivých podivností, díky nimž se tato série stala oblíbenou fanoušky.

Tekken 8 (PC, Xbox Series X/S a PS5, 26. ledna)

Minulý rok byl pro bojové hry zatraceně velký, protože vyšly Street Fighter 6 a Mortal Kombat 1 a nyní Namco Bandai zahajuje rok 2024 ve velkém stylu s Tekken 8. Tekken 8, poháněný Unreal Engine 5, je jednou z nejlépe vypadajících bojovek, která by měla přinést do ringu novou mechaniku navrženou tak, aby podporovala agresivní hru.

Indie novinky, které si zaslouží pozornost:

The Night is Grey (PC, 5. ledna)

The Night is Grey obsadil hráče do role Grahama, obyčejného chlapíka, který narazí na ztracenou dívku, které musí pomoci přežít, protože je sužují velmi zvláštní vlci. The Night is Grey, óda na dobrodružné hry z dávných dob, nabízí bohaté 2D animované vizuální prvky v kombinaci s temnějším a znepokojivějším tónem než většina věcí, které si pamatujete ze Sierry nebo LucasArts. 

Sovereign Syndicate (PC, 15. ledna)

Sovereign Syndicate je nové CRPG, které kombinuje viktoriánské prostředí s nejrůznějšími mytologickými bestiemi, od minotaurů po kyklopy a další. Hra také odhazuje kostky, přičemž určité momenty náhody určuje unikátní systém tarotových karet. Žánr CRPG může někdy uvíznout až příliš v minulosti, ale zdá se, že Sovereign Syndicate zkouší spoustu nových věcí.

The Cub (PC, PS4, PS5 a Switch, 19. ledna)

Každý, kdo vlastnil Sega Genesis, si rád pamatuje hry od Disney, které se ukázaly jako opravdové špičky jako Lví král, Aladdin a Kniha džunglí. The Cub se snaží oživit pocit z těchto her pomocí hladké, plynulé animace a složité plošinovky, vše zasazené do původního postapokalyptického světa. Výsledek vypadá jako zážitek, který je nostalgický a zároveň veskrze moderní. 

Tak co vyberete si některou z výše uvedených her? Nebo si počkáte, co přinese zbytek roku? Já osobně se těším na Prince of Persia, Tekken 8 a The Cub.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno