Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy ve Spojeném království oficiálně brání Microsoftu v plánované akvizici Activision Blizzard.

Ačkoli ve svých prozatímních zjištěních dříve uvedla, že dohoda nepoškodí konkurenci na trhu herních konzolí , rozhodnutí je způsobeno obavami, že „změní budoucnost rychle rostoucího trhu cloudových her, což povede k omezení inovací a menšímu výběru pro britské hráče v nadcházejících letech.“

Konečné rozhodnutí padlo na neschopnost Microsoftu poskytnout řešení pro cloudové hry, které CMA nastínilo loni v únoru. Microsoft již nyní tvoří asi 60 až 70 procent cloudových herních služeb po celém světě a další silné stránky, jako je ovládnutí největšího podílu na trhu PC OS s Windows. CMA se domnívala, že mít tituly Actvision exkluzivně pro její cloudovou službu by jí nesmírně prospělo, nemluvě o výhodě kontroly nad franšízami jako Call of Duty, Overwatch a World of Warcraft.

Bez sloučení by hry Activision mohly být dostupné na jiných cloudových platformách, což by poskytovalo více možností. „Umožnění Microsoftu zaujmout tak silnou pozici na trhu cloudových her v době, kdy začíná rychle růst, by riskovalo podkopání inovací, které jsou pro rozvoj těchto příležitostí klíčové“.

Přečti si  Klíčový manažer OpenAI odchází, popisuje svůj boj o získání výpočetního výkonu potřebného pro výzkum a poukazuje na přílišné zaměření na „lesklé produkty“

Martin Coleman, předseda nezávislého panelu expertů na vyšetřování, řekl: „Hry jsou největším zábavním sektorem ve Spojeném království. Cloudové hraní rychle roste s potenciálem změnit způsob hraní, osvobodit lidi od potřeby spoléhat se na drahé konzole a herní počítače a dát jim větší výběr, jak a kde hrát hry. To znamená, že je životně důležité, abychom chránili hospodářskou soutěž na tomto vznikajícím a vzrušujícím trhu.

„Cloudové hraní potřebuje volný, konkurenční trh, aby mohl podporovat inovace a výběr. Toho lze nejlépe dosáhnout tím, že umožníte, aby současná konkurenční dynamika v cloudovém hraní pokračovala volně dál.“

Generální ředitel Activision Blizzard Bobby Kotick však dále věří, že akvizice nakonec projde

V našem případě jsme si jisti, protože fakta jsou na naší straně: tato dohoda je dobrá pro konkurenci,“ říká Bobby Kotick.

Dnes se Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA), regulační agentura ve Spojeném království, rozhodl neschválit naši fúzi s Microsoftem. Toto nejsou zprávy, které jsme chtěli – ale není to zdaleka konečné slovo o této dohodě,“ napsal Kotick. „Společně s Microsoftem můžeme a budeme toto rozhodnutí napadat a již jsme začali pracovat na odvolání k britskému odvolacímu tribunálu. V náš případě jsme si jisti, protože fakta jsou na naší straně: tato dohoda je dobrá pro konkurenci.

Přečti si  RECENZE: Senua’s Saga: Hellblade 2 - Dokonalá emoční jízda

Kotick dále řekl, že pokud bude akvizice Activision Blizzard společností Microsoft schválena, bude to „prospěšné pro zaměstnance, širší britskou technologickou pracovní sílu a hráče po celém světě“.

Velká Británie doufá, že posílí svou vedoucí pozici v oblasti technologií, a spojení Microsoft-Activision by přesně toho dosáhlo,“ napsal Kotick. „V době, kdy se oblasti strojového učení a umělé inteligence daří, víme, že britský trh by těžil ze síly Microsoftu v obou doménách a také z naší schopnosti tyto technologie okamžitě použít. Naproti tomu, pokud by rozhodnutí CMA platilo, udusilo by to investice, konkurenci a vytváření pracovních míst v celém britském herním průmyslu.

Navrhovaná akvizice čelí potenciálním problémům i jinde, přičemž Federální obchodní komise Spojených států podala na Microsoft antimonopolní žalobu a dohodu vyšetřuje také Evropská komise.

Situaci kolem akvizice nadále sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno