Na E3 2018 Ubisoft oficiálně odhalil Assassin’s Creed Odyssey a reakce na starověké řecké set-akční-RPG bylo většinou pozitivní, ale i tak existovala řada otázek, na které hráči zatím neznali odpověď.

To se rozhodl napravit kreativní ředitel Jonathan Dumont, který poskytl v rámci AMA na Redditu množství informací k  Assassins Creed Odyssey, které vychází na PC, PS4 a Xbox One začátkem října.

Dozvídáme se, že tvůrci navštívili Řecko, aby viděli zemi z první ruky, pochopili topografii a získali povědomí o kultuře. Studovali  archeologický výzkum a četli mnoho děl od dávných i současných autorů klasického období. Tvůrci si také najali specialistku na historii starověkého Řecka Stephanie-Anne Ruattu, která tvůrcům pomohla při obnově starověkého Řecka, aby se ujistili, že jejich podání bude historicky přesné. Assassin´s Creed hry jsou o zážitcích a klíčových momentech v historii, o čase a místech, která hostili mnohé velké historické události. V Assassin´s Creed Odyssey hráči navštíví starověké Řecko během Peloponéské války a setkají se s historickými postavami jako Socrates a Hippocrates. S naším novým dialogovým systémem, budou hráči schopni skutečně komunikovat s historií, z čehož jsou tvůrci opravdu nadšení. Takže se již nyní můžete připravit na diskusi se Socratem!

Zde je seznam toho, co nám hra nabídne:

 • Hra bude mít ještě více obsahu než Assassin Creed Origins
 • Odyssey bude větší než Origins je i celková mapa hry, i když polovinu z ní tvoří moře
 • AC Odyssey obsahuje sedm různých druhů prostředí, s mnoha pod oblastmi, které mají jiný vzhled a evokují různé pocity.
 • Volby v dialozích budou klíčové a ovlivní různé konce hry. Kromě toho však budou mít svůj podíl i na výsledek jiných questů.
 • Hráči si budou moci ochočit a zkrotit různá zvířata, ale ve hře nebudou žádné kočky
 • Hráč může jezdit na koni, který se jmenuje Phobos
 • Bude existovat plnohodnotný logovací systém questů, zatímco specifické systémy nabídnou své vlastní sledování pokroku.
 • Fyzické kopie hry budou mít oboustranné obaly, které obsahují buď Alexios nebo Kassandru, tedy mužského nebo ženského hrdinu. Sami si vyberete, koho budete chtít mít na obalu.
 • Potvrdil i to, že ve  hře je implementován plně dynamický systém počasí a změna dne a noci. Dumont vyzdvihuje zejména noční čas, v němž podle něj prostředí vypadají opravdu úžasně
 • Část příběhu bude reprezentovat Kassandrino dobrodružství bez ohledu na to, kterou cestu si vyberete. Dumont říká, že neexistuje dobrý a špatný způsob, protože vše je jen vaše volba.
 • Kromě Leonidova kopí v příběhu sehrají roli i známé relikvie Pieces of Eden. Autoři však k tomu nemohou prozradit víc a vše se dozvíme, až když začneme hrát.
 • Pokud máte rádi výzvy, měli byste vědět, že se znovu do hry vrátí parkurové puzzle.
 • Vrátí se nábor NPC postav, který známe ještě z Assassin Creed II. Postavy si můžete najmout a použít je v boji nebo jako rozptýlení stráží.
 • Co se týče lodí, bude zde několik způsobů, jak si můžete vylepšit samotné lodi, ale i svou posádku.
 • Hráči si budou moci ochočit a zkrotit různá zvířata, ale ve hře nebudou žádné kočky
 • Příběhová složka v současnosti nebude volitelná a volby hráče mohou vést k jejímu většímu obsahu
 • Bude zde mnoho různých příležitostí pro vztahy, které je možné kdykoliv ukončit
 • Postavy během romantických scén zůstávají oblečené 🙁
 • Můžete si odemykat schopnosti, které vyhovují vašemu hernímu stylu, od epického assassina, který se pohybuje a skáče po vrcholech, až po assassina specializujícího se na pozemní boj
 • Nebudete si moci přizpůsobit vzhled vašich postav, ale budete moci kombinovat výbavu, díky které dosáhnete rozdílných vzhledů, nebude se však jednat o žádné barvy. Ty se v ostatních věcech automaticky přizpůsobí barvě hrudníku.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

Co se lodí a námořních bitev týče, tak ty mají ve hře velké zastoupení, ovšem ne tak velké jak tomu bylo v případě Black Flag. Odlišná je také hratelnost na moři, která využívá jednodušší a arkádovější přístup zaměřující se na okamžitou zábavu. Tvůrci ovšem i zde zůstali věrní době v níž se hra odehrává, takže neočekávejte žádná děla. Máme šípy, oštěpy a klademe větší důraz na jejich házení či vrážení lodí. Není nic lepšího než rozlomit protivníkovu loď na polovinu a vidět, jak její posádku žerou žraloci. Ovšem než na moře budete moci vyrazit, budete si nejprve muset zajistit vlastní posádku.

Z pohledu tradice značky chtěli tvůrci vyprávět příběh o tom, jak vznikly artefakty první civilizace, co se stalo příběhem Templářů a Asasínů, který se konal dávno před Bratrstvím. AC Odyssey je také pokračováním příběhu Layly v moderní době, který navazuje na Origins. Hráči si také užijí mnohem více herního času v moderním prostředí, pokud tedy budou chtít.

Hra nabídne několik konců.

Assassins Creed Odyssey vychází na PC, PS4 a Xbox One 5. října. 

2 KOMENTÁŘE

 1. Takže, pokud jsem to pochopil správně. Když budu hrát za týpka, tak tam ta Kassandra stejně bude, ale když budu hrát za ženskou tak už tam toho týpka neuvidím?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno