V současné době má Ubisoft Toronto velké ambice, co se týče počtu probíhajících projektů. Neomezuje se pouze na netrpělivě očekávaný remake Splinter Cell.
Zahrnuje také připravovanou kontroverzní hru Star Wars: Outlaws, která vychází 30. srpna. Pracuje se také na remaku Prince of Persia: Sands of Time a samozřejmě na remaku Splinter Cell.
PSU se vypravil do Ubisoftu Toronto, aby s nimi probral zákulisí hry Star Wars: Outlaws, ale také se jich na chvíli zeptal na remake hry Splinter Cell. Původní Splinter Cell vznikl v roce 2002 a uvolnil místo spoustě dalších her ze série Splinter Cell, přičemž poslední iterace vyšla v roce 2013. Oficiální plánované datum vydání remaku Splinter Cell neexistuje a popravdě nikdo neví, jak dlouho ještě zbývá do konce vývoje. Ubisoft Toronto v této věci zachovává relativní mlčenlivost.
Remake Splinter Cell byl oznámen v roce 2021 a od té doby se objevilo jen minimum novinek. V roce 2022 opustil Ubisoft po 11 letech práce David Grivel, člověk, který měl remake Splinter Cell režírovat. V současné době není známo, kdo projekt vede a v jaké fázi vývoje se hra nachází.
Při návštěvě PSU, kde si vyzkoušeli hru Star Wars: Outlaws, se zeptali výkonného ředitele Darryla Longa také na to, jak se vyvíjí remake hry Splinter Cell. Ke zděšení mnoha natěšených fanoušků toho moc neodpověděl. Místo toho odpověděl, že „prozatím zůstane ve skrytém režimu„.
Ubisoft nedávno uspořádal jakousi vlastní prezentaci s názvem Ubisoft Forward v červnu, kde mnozí očekávali odpovědi na dlouho očekávané otázky týkající se remaku. Tyto otázky však stále zůstávají nezodpovězeny, protože ve Forwardu ani nikde jinde nebyly podány žádné informace.
Jediným náznakem, že výroba stále pokračuje, je počet pracovních míst, která se objevila během prosince 2023. V seznamu bylo 12 pracovních míst pro Ubisoft Toronto, hlavní studio, které se ujalo masivního projektu remaku Splinter Cell.
Natěšení fanoušci si zatím budou muset počkat, jestli Ubisoft Toronto neupustí nějaké drobky ohledně remaku kultovní hry z roku 2002, ale zatím se budou muset smířit s tím, že se na hře pracuje.



















