„Vývojáři neměli pocit, že by to potřebovali, alespoň ti, se kterými jsem mluvil,“ říká zakladatel GamesIndustry.biz Christopher Dring.

Nedávno v pořadu GI Microcast hovořil zakladatel GamesIndustry.biz Christopher Dring o klesajících prodejích konzole Xbox v Evropě a o tom, že „většina“ jejích titulů se v určitém okamžiku dostane i na PlayStation 5. Během konference GDC 2024 také hovořil s různými vývojáři o údajném systému PS5 Pro, jehož specifikace nedávno unikly. Verdikt? „Nesetkal jsem se s jediným člověkem, který by chápal její smysl.“

Vývojáři neměli pocit, že to potřebují, alespoň ti, se kterými jsem mluvil. V první řadě nevyužívali PS5 na maximum. Několik společností řeklo: ‚Tohle trh nerozšíří. Tohle s ním nepohne.

Dring se také domnívá, že „tato generace jako by se ani nerozjela, natož aby cítila potřebu mít upgrade střední generace. Co takhle rozjet nějaký originální software nové generace?

PS5 Pro údajně nabízí o 45 % rychlejší vykreslování s 33,5 TFLOPs GPU a o 28 % vyšší propustnost paměti než PS5. Stejně jako nedávný model PS5 „Slim“ je také vybaven odpojitelnou mechanikou Blu-ray a 1 TB SSD. Údajně bude také využívat vlastní technologii Spectral Super Resolution společnosti PlayStation pro supersampling. Interně se sice zaměřuje na rozlišení 4K/120 FPS nebo 8K/60 FPS, ale ty údajně v současné době model Pro neumí.

Ačkoli se hovoří o uvedení na trh na podzim/konec roku 2024, mohlo by se to posunout kvůli nedostatku first party her, což dále potvrzuje Dringovo tvrzení. To samozřejmě ukáže čas, takže zůstaňte naladěni na případná letošní oznámení od Sony.

2 KOMENTÁŘE

  1. No to bude asi tím že GTA 6 bude náročné na výkon.. takže PS potřebuje lepší modelem na kterém se sveze s nástupem GTA 6 dokonale výhodný obchod když GTA 6 prvně vyjde na konzole

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno