Několik vývojářů zpochybňuje tvrzení Shawna Laydena, že funkce cross-platform je již otevřená všem vývojářům, a vše, co musí udělat, je pouze o to požádat.

Společnost Sony nejdéle odolávala vnějšímu tlaku, který se týkal implementace cross-play na PlayStation 4, avšak před několika měsíci tlak již nevydržela a umožnila cross-play u hry Fortnite.

Zatímco počáteční reakce na rozhodnutí společnosti Sony začít pracovat na podpoře cross-play u více her, mohla znít pro někoho velmi nadějně, tak někteří vývojáři zůstali nadále skeptičtí, že tato funkce bude k dispozici pouze pro hlavní hry jako Fortnite a Rocket League.

Jsme otevřeni podnikání v tomto směru. Pokud o to mají někteří vydavatelé a vývojáři zájem, tak stačí jen požádat.”

Přečti si  Elden Ring - unikl další krátký klip, FromSoftware naznačuje, že by hra mohla vyjít na přelomu fiskálních let 2022-23

Bezprostředně po zveřejnění prohlášení Shawna Laydena se vyjádřili také někteří vývojáři nechali slyšet, že proces není zcela bezproblémový, jak zástupce Sony uvádí. Například Hi-Rez Studios vývojáři her Paladins a Smite podali minulý týden žádost přímo k šéfům Sony i prostřednictvím PlayStation Account Manager a zatím neobdrželi žádné rozhodnutí. S podobnou zkušeností se ozvali také vývojáři  Chucklefish Games a to přímo CEO Finn Brice. 

Mnoho vývojářů uvedlo, že podpora cross-play  je velmi jednoduchá a ve spoustě her je již implementována, takže je pouze na Sony, kdy ji povolí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno