Během našeho bytí na letošním Gamescomu se nám do rukou dostala řada očekávaných titulů. Jedním z nich i nové Need for Speed Heat od studia Ghost Games.

Samotné odhalení nového dílu proběhlo jen několik dnů před začátkem každoročního herního svátku, který se koná v německém Kolíně nad Rýnem. Někteří hráči, kteří si chtěli nový díl legendární série vyzkoušet, si museli ve frontě postát i nekonečné tři hodiny. Odměnou za trpělivost jim následně byla možnost vytvořit si vlastního avatara, upravit vozidlo a zúčastnit se jednoho denního závodu a nočního sprintu.

Díky společnosti EA jsme se k NFS Heat dostali i my, ale je na místě hned na začátku říct, že od ovladače jsme neodcházeli právě s úsměvem na tváři. Hra sice ještě není ve stavu Gold, ale na obrazovkách se během gameplaye nezobrazovalo žádné upozornění, že se nejedná o finální verzi a že to, co vidíme se může značně lišit od hry, která bude na pultech obchodů. My bychom si totiž přáli, aby hra vypadala odlišně. Demoverze nových Need for Speed působila nedodělaně a na detaily velmi chudě. Některé textury při bližších záběrech opravdu nevypadaly lákavě a nasvícení, především v úvodní části dema při tvorbě avataru a úpravě vozidla, působilo lacině.

Přečti si  Pre-load Mass Effect: Legendary Edition je nyní k dispozici na Xbox, připravte si 84 GB volného místa

První závod, do kterého jsme se dostali, se jmenoval Speed Hunter Showdowns, který absolutně ničím nepřekvapil a naše očekávání nenaplnil. Dvě kola oběhly jako voda a hra nás následně přemístila na jinou část Palm City, fiktivního Miami, na Sprint, který se na rozdíl od první akce, konal v nočních hodinách a dala nám nahlédnout na jeden z očekávaných comebacků. Během sprintu totiž proti nám a dalším zlobivým chlapcům zasahovaly policejní jednotky, jejich náruživost a touha po spravedlnosti záleží na tom, jak vysoký je váš Heat bar.

 

Lze těžko odhadnout zda ovládání, které nám přišlo silně neodladěné, kdy ovládání vozidla bylo necitlivé a neintuitivní, připisovat na vrub gamepadu, na kterém se již za onen den jistě vystřídaly stovky rukou, nebo hře samotné. Celkově hra působí jako kombinace dílů dílů Underground 2, Most Wanted a Payback. Kombinace, která na papíře může vypadat fantasticky, ale ve skutečnosti už taková být nemusí.

Přečti si  Členové Xbox Insider se mohou zaregistrovat, aby si mohli zarezervovat a zakoupit Xbox Series X / S

Need for Speed Heat vychází 8. listopadu pro PC a konzole Xbox One a PlayStation 4.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno