Informace o získání společnosti Bethesda společností Microsoft vedou k otázkám, zda se na konzoli PS5 objeví již dříve oznámené tituly, jako je Deathloop.

Herní komunitu stále vzpamatovává z nedávné zprávy, že Microsoft koupil Bethesdu a Zenimax, čímž získal také IP jako Fallout, DOOM, The Elder Scrolls a další. I když je to pro Microsoft nepopiratelně velmi zajímavá a dobrá investice, tak to samozřejmě u hráčů vyvolalo řadu otázek. Jednou z nejzásadnějších je, zda to znamená, že nadcházející tituly Bethesdy budou exkluzivní pro platformu Xbox, nebo zda budou i nadále multiplatformní.

To je otázka zejména pro tituly jako Deathloop a Ghostwire: Tokyo. Zejména Deathloop bylo silně propagováno společností Sony jako časově exkluzivní titul pro PlayStation 5. (s tím, že pravděpodobně později dorazí také na Xbox Series X a Series S), zatímco Ghostwire: Tokio  je aktuálně naplánováno jako titul pouze pro PS5 a PC. Právě zde se hráči mohli začít obávat, že tímto exkluzivita pro PS5 končí a hry budou exkluzivní čistě pro Xbox. 

Jak se ukázalo, tak ne! Podle agentury Bloomberg šéf Xboxu Phil Spencer objasnil, že společnost má v úmyslu dodržet exkluzivní závazky vůči PlayStationu, což znamená, že se nic nemění na  vydáních Deathloop Ghostwire: Tokio. To se pravděpodobně vztahuje i na vydání Switch verze DOOM Ethernal, na které se stále pracuje.

Pokud jde o další budoucí vydání her z dílen Bethesdy, budou určitě vydána pro Xbox a PC, ale zjevně by mohly přijít na jiné platformy „případ od případu“. To není příliš překvapivé, protože společnost Microsoft prokázala ochotu povolit vydávání určitých exkluzivit na jiných platformách, přičemž možná nejvýznamnějšími příklady jsou Minecraft a dvě ze série Ori.

To však již vede k debatám o tom, zda jsou největší franšízy Bethesdy nyní zamčené pro Xbox, například The Elder Scrolls 6 byl oznámen v roce 2018, ale nebyly potvrzeny žádné platformy pro které je hra vyvíjena. Vzhledem k popularitě této série si někteří fanoušci myslí, že hra bude stále vydána pro PlayStation, protože ponechání pouze na Xbox a PC by mohlo být nepopulárním krokem ze strany Microsoftu.

Jiní však poukazují na fakt, že Microsoftu stále chybí exkluzivní tituly a právě takto velké značky by mohly být pro řadu hráčů důvodem proč jít a koupit si nový Xbox.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Komunita se již dívá na Sony, aby zjistila, zda a jak bude reagovat na tento hodně důležitý okamžik v historii herního průmyslu.

Co si o tomto kroku Microsoftu myslíte vy?

Xbox Series X a Series S budou v prodeji od 10. listopadu, přičemž předobjednávky budou k dispozici od 22. září.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno