Xbox Game Pass nabízí neuvěřitelný poměr cena/výkon a to až v takové míře, že se mnozí ptají, zda na tom společnost náhodou neprodělává.

To je sentiment, který šéf marketingu Xbox Aaron Greenberg slyší často, řekl v nedávném rozhovoru pro What Good Games. 

Greenberg řekl, že se lidé nemusí o Microsoft obávat – bude v pořádku. Pokud jde o ziskovost služby Xbox Game Pass, Greenberg potvrdil, že právě teď to není pro Microsoft žádný “money maker”. Greenberg uvedl, že investice, které společnost Microsoft v Xbox Game Pass v současné době dělá, se mohou v krátkodobém horizontu jevit jako nákladné, ale pokud vše půjde nadále dle plánu, budou moci v budoucnu z této služby vyplácet dividendy.

“Vždy se smějeme, když to slyšíme. Nebojte se nás, Microsoft bude v pořádku.”

Uvedl Greenberg jako reakci na obavy od lidí, kteří si myslí, že Microsoft prodělává peníze na Xbox Game Pass.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Pokud si lidé váš produkt užívají, mohou to sdělit svým přátelům, a to je jeden z nejúčinnějších a nejvlivnějších marketingů, řekl Greenberg.

Aby společnost Microsoft pomohla rozšířit Xbox Game Pass, nabídla předplatné pouze za něco málo přes 20 korun (1$), to pomohlo v rozšíření předplatitelské základny na více než 10 milionů uživatelů

Analytik Serkan Toto nedávno zdůraznil, že Microsoft je jednou z mála biliónových společností na planetě, která denně generuje zisk přesahující 120 milionů USD. Tato informace, objasňuje, proč je Microsoft schopen jít s cenou Xbox Game Pass na samotnou hranu.

https://twitter.com/serkantoto/status/1286894584069419008?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1286894584069419008%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gamespot.com%2Farticles%2Fxbox-game-pass-is-not-a-big-moneymaker-right-now-b%2F1100-6480241%2F

Šéf Xboxu Phil Spencer mnohokrát sdělil, že je hrdý na to, že má podporu generální ředitelky společnosti Microsoftu  Satyi Nadella a CFO Amy Hoodové, které ve společnosti kontrolují šekové knížky.

Přečti si  Housemarque opravili problém s mazáním postupu v Returnalu

Xbox Game Pass je nyní k dispozici ve verzích pro Xbox One a PC, kde v obou případech nabízí za měsíční poplatek digitální knihovnu her s více než 100 tituly. 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno